Erasmus+

 

 

ZACZYNAMY PROJEKT ERASMUS + 

 

O Programie

 

Program Erasmus+ wszedł w życie 1 stycznia 2014 r. Zintegrował dotychczasowe programy: „Uczenie się przez całe życie” (Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius i Grundtvig), „Młodzież w działaniu” oraz Jean Monnet, Erasmus Mundus, TEMPUS, ALFA, EDUlink. Po raz pierwszy w programach edukacyjnych Unii Europejskiej, wspierane są również inicjatywy związane ze sportem. Finansowanie programu zaplanowane jest na siedem lat, czyli do roku 2020.
Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w Europie w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu.

Priorytety

Największy nacisk w nowym programie położony został na edukację formalną i pozaformalną służącą rozwijaniu umiejętności uczniów, nauczycieli i pracowników oraz poprawy ich sytuacji na rynku pracy. W programie podkreśla się szczególnie znaczenie współpracy międzysektorowej (różne sektory edukacji, instytucje na różnym szczeblu i o różnym profilu) i wzmacnianie efektu synergii pomiędzy sektorami edukacji a środowiskiem pracy. Program Erasmus+ umożliwia zagraniczną mobilność – wyjazdy w celach edukacyjnych (np. podjęcia studiów lub pracy, odbycia szkoleń lub zaangażowania się w wolontariat) uczniów,
studentów, kadry edukacyjnej i pracowników młodzieżowych oraz wspiera budowę partnerstw pomiędzy uniwersytetami, szkołami wyższymi i średnimi, przedsiębiorstwami i organizacjami non-profit na rzecz wzmacniania innowacyjności i budowania wiedzy. Działania w obrębie sportu mają przede wszystkim wspierać inicjatywy mające na celu zwalczanie przemocy, dyskryminacji i dopingu. Na dofinansowanie będą mogły liczyć m.in. niekomercyjne europejskie wydarzenia sportowe.

Więcej informacji o programie na stronie internetowej  Erasmus+

Zrealizowane projekty w ramach programu Erasmus+:

Projekt "The European ABC"- Awareness of Borders to Cross zrealizowany w terminie: 01.08.2016r. - 30.05.2018 r.


NOWA PRZYGODA ! ! ! 
  NOWE WYZWANIE ! ! !  

 

Zespół Szkół Ekonomicznych otrzymał dofinansowanie na realizację wielostronnego partnerskiego projektu szkół 
Erasmus+,  w ramach Akcji K2. Partnerstwa Strategiczne  sektora edukacji szkolnej, partnerstwa strategiczne - współpraca szkół w roku 2016. Projekt będzie realizowany w języku angielskim.

Numer projektu: 2018-1-IT02-KA229-048373_5

Tytuł: „Able and disabled: Let’s play together!” 

Projekt będzie  opierał  się na współpracy dwuletniej między pięcioma partnerskimi szkołami średnimi z następujących krajów: IES Bendinat - Hiszpania, Stichting voor Voortgezer Vrijeschool Ondewijs z Amsterdamu - Holandia, BBS Syke - Niemcy, Liceo Scientifico "C. Cavalleri" z Parabiago - Włochy(główny koordynator)  i ZSE w Toruniu - Polska. 

Termin realizacji: od 01.08.2018 r. do 30.08.2020r.

To duże możliwości dla uczniów naszej Szkoły !

O projekcie:

Celem projektu jest przybliżenie naszym uczniom  problematyki środowiska osób niepełnosprawnych, a szczególnie zwrócenie uwagi na sport osób niepełnosprawnych.  W ramach projektu planowane są różne działania: wywiady z niepełnosprawnymi sportowcami, spotkania z osobami zajmującymi się sportem osób niepełnosprawnych, zdobywanie informacji o różnych dyscyplinach sportowych uprawianych przez osoby niepełnosprawne fizycznie, ale też psychicznie. Uczniowie będą mogli doświadczyć także zaaranżowanej niepełnosprawności podczas zajęć sportowych. Projekt realizowany jest w szkole i podczas spotkań z partnerami. 

W czasie trwania projektu od września 2019 do czerwca 2020 przewidzianych jest pięć spotkań uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich: styczeń/ luty 2019 w Hiszpanii (Majorka), kwiecień 2019 w Toruniu, wrzesień 2019 w Niemczech, luty 2020 w Holandii oraz końcowe czerwiec 2020 we Włoszech.

Bezpośrednio w realizację projektu zaangażowanych jest pięciu nauczycieli (panie Beata Chwastyk – Gurtowska, Anna Hanasz, Magdalena Jastak, Małgorzata Neckowicz i Justyna Ziółkowska)  oraz 27 uczniów (klasy pierwsze i drugie) ZSE w Toruniu. Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Magdalena Jastak.

Będziemy pracować na wspólnie stworzonej strone internetowej na czatach i platformie eTwinning w celu poznawania siebie, wymieniania się pomysłami, wiadomościami, komunikowania się ze sobą i udoskonalania języka angielskiego, tworzenia prezentacji i filmów, opracowywania najróżniejszych zagadnień zgodnie z założeniami projektu, będziemy pracować w międzynarodowych grupach oraz wykonywać wiele, wiele innych ciekawych zadań…

Mamy już własną stronę internetową:   www.eu-friends.eu

Wszystkich chętnych zapraszam do współpracy.

Kontakt - sala 208 -  koordynator projektu ze strony polskiej - Magdalena JastakPodziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Copyright © 1920-2016 Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu, ul. Grunwaldzka 39, 87-100 Toruń, tel. +48 566544613 | All rights reserved
Technikum Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
Wojciech J.