Szkolny Klub Europejski "EuroEkonomik"

Nauczyciel prowadzący - mgr Łucja Modzelewska


Zapraszam wszystkich chętnych w każdy wtorek o godz.15.00 do sali 208.

Kluby europejskie w szkole to tylko jeden ze sposobów rozwijania świadomości europejskiej. Są formą współpracy uczniów i nauczycieli na rzecz upowszechniania wiedzy o Europie – państwach, historii, geografii, sztuce, nauce, sławnych ludziach, instytucjach i organizacjach, integracji europejskiej wśród członków klubu, innych uczniów szkoły a także rodziny, znajomych, mieszkańców miejscowości czy regionu. Działalność w klubie uczy młodych ludzi aktywności, tolerancji, szacunku dla różnic kulturowych i odmienności innych narodów, współpracy w grupie, realizacji założonych celów. Zakładanie klubów europejskich w szkole, czyli inaczej swobodnie tworzonych stowarzyszeń uczniów i nauczycieli w ich własnych szkołach, zapoczątkował portugalski program Margaridy Belard „Europejski wymiar w edukacji”. Zdobyta wiedza i doświadczenie mogą okazać się pomocne w kontynuowaniu nauki na wyższej uczelni, wybierając interesujący kierunek studiów, a w przyszłości na znalezieniu pracy.

W Zespole Szkól Ekonomicznych przygoda z „Unią Europejską” rozpoczęła się od momentu ukończenia przeze mnie i dwójki przedstawicieli Samorządu Szkolnego kursu szkoleniowego w kwietniu 2001 roku „Europa w ławce szkolnej", organizowanego przez Uniwersytet Poznański. Na szkoleniu nauczyliśmy się w jaki sposób założyć i prowadzić Klub Europejski oraz zapoznaliśmy się z proponowanymi tematami wiedzy o Unii Europejskiej realizowanymi na spotkaniach klubowych. Już wtedy została podjęta decyzja uczniów o utworzeniu takiego klubu w naszej szkole. I tak we wrześniu 2001 roku po wyrażeniu zgody przez Pana Dyrektora i Rady Pedagogicznej, a następnie rejestracji w UKIE , rozpoczął działalność Szkolny Klub Europejski "EuroEkonomik", którego zostałam opiekunem.

Założyli go uczniowie klas czwartych: Marta Klepinowska, Emilia Sawicka, Małgorzata Izdebska, Arkadiusz Lewandowski, Łukasz Czarnecki. Po czasie dołączyli: Paweł Szmit, Łukasz Stoliński, Justyna Świerczyńska, Dawid Okruciński, Monika Majewska, Anna Skarbek.

Działalność Szkolnego Klubu Europejskiego" EuroEkonomik" oparta jest o Statut i opracowywany corocznie program działania.

Statut SKE "EuroEkonomik"


 Zapraszamy na naszą stronę internetową www.eu-friends.eu, gdzie znajdziecie więcej informacji na temat realizowanych przez nas projektów.


Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo

Copyright © 1920-2016 Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu, ul. Grunwaldzka 39, 87-100 Toruń, tel. +48 566544613 | All rights reserved
Technikum Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
Wojciech J.