Projekty EFS

Projekty realizowane w roku 2014/2015
Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu realizuje od 24.02.2014 r do 30.11.2014 r nowy projekt „Mobilny nauczyciel zawodu kluczem do sukcesu szkoły” w ramach projektu systemowego „Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.3 Poprawa jakości kształcenia, Poddziałanie 3.3.1. Efektywny system kształcenia i doskonalenia nauczycieli – projekty systemowe .
W ramach projektu nauczyciel z naszej szkoły w dniach 21.09.2014 r. - 27.09.2014r.,Panie: Jolanta Truszczyńska, Barbara Tomela i Iwona Rzążewska  kształcące w zawodzie fryzjer będą uczestniczyły z tygodniową wizytą w organizacji partnerskiej w Niemczech.

Projekt jest realizowany we współpracy z niemiecką instytucją szkoleniową VITALIS Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte mbH Coordination of programs in the European Community for SME´s 04435 Schkeuditz.

Projekt jest odpowiedzią na potrzebę poprawy jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego oraz dostosowania systemu edukacyjnego do wymogów rynku pracy.  Tutaj można znaleźć prezentację przedstawiająca podsumowanie projektu.

2010/2011

Od września 2010 r. do lipca 2012 r. Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu bierał udział w projekcie „Nowoczesne szkoły zawodowe wizytówką Torunia” realizowanym przez Gminę Miasta Toruń w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.2.
Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Szkoła wyposażona została w pracownie komputerowe oraz centrum informacji multimedialnej w ramach projektu "Pracownie dla szkół". Sprzęt komputerowy i oprogramowanie były współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
 w ramach projektu odbywały się również wizyty studyjne

21 listopada 2011 r. klasa IIa w ramach wizyt studyjnych zwiedziła fabrykę Sharpa w Ostaszewie k/Łysomic/, gdzie produkowane są telewizory LCD przeznaczone na rynek europejski. Fabryka znajduje się w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dzięki Pani Katarzynie Grzeszkowiak uczniowie mogli zobaczyć w jaki sposób produkowane są telewizory, dowiedzieć się na temat rachunkowości firmy, oraz czym jest Specjalna Strefa Ekonomiczna dla zakładu.
Dziękujemy bardzo.

Link do strony projektu: www.szkoly-torun.edu.plOd 1 czerwca 2013 r. do 31 sierpnia 2014 r. Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu bierze udział w projekcie „Toruńskie szkoły zawodowe szansą nasukces” realizowanym przez Gminę Miasta Toruń w ramach Programu Operacyjnego Kapitał

Ludzki, Działanie 9.2. "Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego".
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W ramach projektu uczniowie mają możliwość uczestniczenia w stażach w różnych firmach, wizytach studyjnych oraz zajęciach wyrównawczych i podnoszących ich  kompetencjekluczowe i  zawodowe. 

W lipcu 2013r.  8  uczniów naszej szkoły uczestniczyło w miesięcznym stażu wakacyjnym, który odbywał się w Sądzie Rejonowym  w Toruniu. Dzięki udziałowi w stażach młodzież mogła pogłębić nie tylko swoją wiedzę zawodową, ale przede wszystkim  udoskonalić swoje umiejętności praktyczne pod okiem specjalistów.  Uczniowie otrzymali listy pochwalne za swoją pracę. Dodatkowym „atutem” były stypendia stażowe. 
Kolejna grupa 7 uczniów, będzie mogła uczestniczyć w stażach w lipcu i sierpniu 2014 roku.

Wyjazd studyjny klas III-cich do firmy Jabil Aftermarket Service

W dni18.10.2013r. uczniowie z klas czwartych w ramach wizyty studyjnej odwiedzili Bydgoskie Fabryki Mebli, gdzie mieli okazję poznać ciekawą historię firmy,obserwować przebieg procesu produkcji i przygotowywanie wyrobów do sprzedaży. Uczniowie mogli  „na żywo” zobaczyć jakie prace wykonywane są od momentu złożenia zamówienia przez klienta i przygotowania dokumentacji do momentu zapakowania i wysłania gotowego wyrobu. Pracownicy zakładu profesjonalnie zaprezentowali firmę, z dużą cierpliwością odpowiadali na wszystkie pytania. W programie wizyty było także zwiedzanie z przewodnikiem centrum Bydgoszczy. Spacer po mieście zaczął się od gmachu Opery Nova  i Wyspy Młyńskiej z jej zabytkowymi budynkami i nowoczesną przystanią, poprzez ulicę Długą, Stary Rynek,  Katedrę Bydgoską , a zakończył przy makiecie starego miasta tuż nad rzeką Brdą.

Bydgoskie Fabryki Mebli S.A. to jedna z najstarszych i największych firm meblarskich w Polsce. Marka Bydgoskie Meble należy do międzynarodowej Grupy IMS, lidera w branży meblarskiej na rynku europejskim.
Firma Bydgoskie Fabryki Mebli, w kwietniu 1996 roku, jako pierwsza w polskim przemyśle meblarskim uzyskała certyfikat ISO 9001.

Położenie geograficzne i komunikacyjne miasta spowodowało, że na przełomie XIX i XX wieku jedną z najlepiej rozwiniętych gałęzi przemysłu w Bydgoszczy był przemysł drzewny. Surowca dostarczały otaczające Bydgoszcz lasy , a główny szlak dostaw stanowiła rzeka Brda i Wisła. Historia Bydgoskich Fabryk Mebli sięga 1884 roku. Wówczas Otto Pfefferkorn założył mały warsztat produkujący meble na Starym Rynku w Bydgoszczy. Dynamiczny rozwój firmy przerwała wojna, jednak zaraz po jej zakończeniu podjęto produkcję, szybko zyskując wielu krajowych odbiorców. W 1949 roku firma otrzymała pierwsze zamówienie eksportowe od klientów z Anglii. Dziś meble z Bydgoszczy trafiają na rynek krajowy oraz do Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier, Chorwacji, Ukrainy, Rosji, Litwy, Białorusi, Francji, Austrii, Szwecji. Można je znaleźć także w USA i Chinach.
Meble produkowane przez Bydgoskie Fabryki Mebli S.A. sprzedawane są indywidualnym klientom. Przeznaczenie  mebli to głównie wnętrza mieszkań: jadalnie, sypialnie, salony, przedpokoje, domowe biura. 

Więcej zdjęć z wizyty w galerii szkolnej.

 

 


Wyjazd studyjny klas III-cich do firmy Jabil Aftermarket Service

17.03.2014r. uczniowie klas III –cich naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do firmy JABIL Aftermarket Services w Bydgoszczy.  Firma JABIL jest dostawcą usług EMS. Zajmuje się produkcją podzespołów elektronicznych oraz naprawą sprzętów marek takich jak Philips , HP, Apple Inc. Uczniowie zapoznali się z działalnością firmy oraz jej historią. Mieli okazję zobaczyć pracę na stanowiskach roboczych i administracyjnych. Obserwowali proces naprawy sprzętów elektronicznych, testowania ich sprawności i składania nowych. Oprócz tego uczniowie naszej szkoły odbyli ciekawą lekcję w Muzeum Mydła i Historii Brudu , gdzie m.in. mieli przyjemność wyprodukować swoje własne mydło.

Więcej zdjęć w naszej galerii

 


Warszraty z doradcą zawodowym w ramach projektu „Toruńskie szkoły zawodowe szansą na sukces”  styczeń – kwiecień 2014r.
Celem warsztatów jest wzmocnienie kompetencji uczniów naszej szkoły w zakresie planowania ścieżki edukacyjno – zawodowej.
Na zajęciach prowadzonych przez panią Mirosławę Łukszę  młodzież :
-  zapozna się  jak kształtować i wykorzystać w przyszłej pracy swoje „kompetencje miękkie”
-  pozna oczekiwania pracodawców wobec potencjalnych pracodawców
-  wyszuka i zanalizuje zawody nadwyżkowe i deficytowe
-  zaprojektuje własną ścieżkę edukacyjno-zawodową
-  zaprezentuje się pracodawcy i nauczy postępowania w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej
-  nabędzie świadomość ustawicznego kształcenia.

 

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęc w galerii szkolnej.


Zajęcia z przedsiębiorczości w ramach projektu "Toruńskie szkoły zawodowe szansą na sukces" - styczeń - kwiecień 2014r.
W ramach projektu uczniowie zdobywali wiedzę o metodach inwestowania oraz mechanizmach rządzących rynkiem kapitałowym. Uczestniczyli w konkursie SIGG oraz zdobyli certyfikaty znajomości
wiedzy o giełdzie. W zespołach podejmowali decyzje gry na giełdzie.


Projekt unijny realizowany w roku 2012/13   -  „STARTER – MŁODZI W BIZNESIE”

Projekt został stworzony dla uczniów i studentów zainteresowanych nabyciem wiedzy dotyczącej przedsiębiorczości. Umiejętności zdobyte w trakcie jego realizacji przyczynić się mogą do skutecznego zaistnienia uczestników na rynku pracy. Głównym założeniem projektuj est bowiem aktywne zdobywanie kompetencji, które w niedalekiej przyszłości mogą zostać wykorzystane w pracy zawodowej. W projekcie biorą udział szkoły ponadgimnazjalne i uczelnie, z terenu trzech województw Kujawsko-pomorskiego, Warmińsko-mazurskiego oraz Pomorskiego, które są zainteresowanie utworzeniem Klubów Przedsiębiorczości. W ramach działalności Klubu odbywają się: cotygodniowe spotkania członków Klubu poświęcone realizacji programu edukacyjnego gry Cashflow. szkolenia mające na celu przybliżenie uczestnikom zasad i konstrukcji profesjonalnego biznes planu seminaria tematyczne na temat pozyskiwania środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz przełamywania stereotypu płci na rynku pracy indywidualny monitoring dla członków Klubu w zakresie budowania kariery biznesowej Każdy Klub liczy minimum 15 członków, z czego minimum 9 stanowią dziewczęta. Podczas regularnych spotkań uczniowie dowiedzą się jak prowadzić działalność gospodarczą oraz dobrze inwestować i zarabiać pieniądze. Będą także mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie na najlepszy biznes plan, w którym główną nagrodą jest indeks na kierunku ekonomia w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy oraz laptop. Dla członków Klubu uruchomiony został także portal tematyczny twojbiznes.byd.pl Partnerami projektu, prócz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Bydgoszczy, są Wyższa Szkoła Gospodarki i Urząd Miasta w Bydgoszczy.Projekt jest realizowany w ramach Funduszu Grantów na Inicjatywy Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Galeria z Projektu.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo

Choose Langs:

1 Procent Podatku

Mission: ToRun

Współpracujemy z:

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 1920-2016 Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu, ul. Grunwaldzka 39, 87-100 Toruń, tel. +48 566544613 | All rights reserved
Technikum Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
Wykon: Wojciech J.