Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu - ZSE Toruń - News

Bo jak nie My to kto.....

Dodane przez: Model dnia: 06.06.2018 godz.: 18:08

I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej w Syke -Niemcy

Dodane przez: Model dnia: 06.06.2018 godz.: 17:18
Newsy

W dniach 30.05 - 02.06.2018r. odbył się I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej w Syke - Niemcy.

 

Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół: E.E. Talin - Estonia, BBS Syke - Niemcy, ZSE Polska, IES Bendinat - Spain, Liceum S. Scientifico w Parabiago - Włochy oraz  Liceum  Galileo Galilei w Legnano - Włochy. Uczniowie podzieleni zostali na międzynarodowe drużyny. Zwyciężyła drużyna Legia Toruń, której opiekunami były: Pani Beata  Chwastyk - Gurtowska oraz Justyna Ziółkowskia. Serdecznie gratulujemyLaughing

 

Łucja Modzelerwska

Więcej

Wycieczka klasy IA TE do Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy

Dodane przez: Model dnia: 01.06.2018 godz.: 22:03
Newsy

Dnia 29.05.2018 r. odbyła się wycieczka edukacyjna klasy IA TE do Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy. W trakcie spotkania a pracownikami Urzędu, uczniowie zapoznali się ze strukturą organizacyjną jednostki, jak wypełnić drogą elektroniczną PIT 37, uczestniczyli w  wykładzie oraz obejrzeli  film o podatkach w Polsce i na świecie. Spotkanie było bardzo ciekawe, profesjonalnie przygotowane i poprowadzone w bardzo  miłej atmosferze przez `Panię Kierownik Działu Obsługi Bezpośredniej Jolantę Wojtasik i Panią Kierownik Referatu Obsługi Bieżącej Dorotę Dąbrowską. Dziękujemy. Laughing
Wycieczkę zorganizowała Elżbieta Kaczyńska

Więcej

Wojewódzki Konkurs Historyczny o Annie Wazównie!

Dodane przez: Model dnia: 29.05.2018 godz.: 22:24
Newsy

W maju 2018 r. odbył się wojewódzki etap Konkursu Wiedzy o Annie Wazównie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Urzędzie Marszałkowskim.

Konkurs wpisał się w przypadające w tym roku w województwie kujawsko-pomorskim obchody 450 urodzin Anny Wazówny, która była księżniczką i siostrą króla Zygmunta III Wazy oraz starostą brodnickim i golubskim. Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski i pracownicy Wydziału Historii UMK w Toruniu.

Do półfinału konkursu wojewódzkiego zakwalifikowało się 74 uczniów z 31 placówek naszego województwa, zaś w finale rywalizowała ze sobą najlepsza „szóstka” uczniów z regionu Kujaw i Pomorza. Toruński ekonomik godnie reprezentowała w półfinale konkursu trójka uczniów technikum:

Michalina Szatkowska i Ewelina Przybysz -uczennice z klasy ITF oraz Adrian Matyjaszek -uczeń z klasy IA.

Przygotowaniem uczniów do etapu wojewódzkiego zajęła się nauczycielka historii Pani Anna Grala, zaś opiekę nad naszymi uczniami w II etapie rywalizacji sprawowała Pani Beata Kołybska -nauczycielka biblioteki. 

Etap półfinałowy składał się z testu z pytaniami otwartymi i zamkniętymi, a część pytań odnosiła się do barwnych ilustracji. Pytania konkursowe związane były

z działalnością i zainteresowaniami Anny Wazówny, życiem codziennym mieszkańców, kuchnią staropolską i ziołolecznictwem z okresu XV i XVI wieku oraz powtórnym ekumenicznym pochówkiem Anny Wazówny w Toruniu w 1995 roku.

W przerwie zmagań konkursowych uczestnicy wraz z nauczycielami obejrzeli dwa ciekawe filmy historyczne w Centrum Sztuki Współczesnej.

Wszyscy uczniowie uczestniczący w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody, zaś ich opiekunowie podziękowania w formie dyplomów od organizatorów konkursu tj. dr  Alicji Saar-Kozłowskiej i marszałka woj. kuj-pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Gratulujemy bardzo dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów w konkursach historycznych!!!

 Anna Grala

 

 

 

Więcej

Ostatni etap projektu "The European ABC " w Niemczech

Dodane przez: Model dnia: 29.05.2018 godz.: 22:19
Newsy

W dniach 30.05. - 06.06.2018r. uczniowie naszej szkoły: Paweł Głowa, Dariusz Frącz, Mateusz Jasiński, Sandra Zalewska z klasy IIIA, Klaudia Klenczewska z klasy IIIB oraz Julita Junger i Joanna Siudowska z klasy IA, wraz z Panią Dyrektor Lilianą Adamczyk, Panią Łucją Modzelewską - koordynatorem projektu oraz opiekunami Panią Beatą Chwastyk - Gurtowską i Justyną Ziółkowską, będą realizować ostatni etap projektu "The European ABC" -  "Awareness of Borders to Cross“ w ramach programu Erasmus+ oraz  reprezentować szkołę w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej  w Syke - Niemcy. W ramach projektu przygotowali teatr cieni : " All of us can be refugees"  oraz fragmenty książki "Border Stories" zawierające opowiadania przeżyć uchodźców, opublikowanej przez ZSE. Przygotowane materiały zaprezentowane zostaną na podsumowującym przedstawieniu wspólnie z partnerami z Hiszpanii, Niemiec i Włoch. W Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej wezmą udział uczniowie ze szkół w Estonii, Hiszpanii, Niemiec i Włoch.

Łucja Modzelewska - koordynator projektu

Więcej

Copyright © 1920-2016 Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu, ul. Grunwaldzka 39, 87-100 Toruń, tel. +48 566544613 | All rights reserved
Technikum Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
Wojciech J.