Konkurs Szkolny Mistrz Języka Niemieckiego.

Dodane przez: Model dnia: 21.05.2018 godz.: 21:28
Newsy

Zapraszamy do udziału w konkursie Szkolny Mistrz Języka Niemieckiego.

W konkursie przeznaczony jest dla uczniów  z klas I – III, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności w zakresie języka niemieckiego. Na konkurs proszę zgłaszać się do dnia 30 maja (środa) bezpośrednio do nauczyciela języka niemieckiego lub przez dziennik elektroniczny do p. Magdaleny Jastak

Na pierwszym etapie (4 czerwca) uczestnicy napiszą test. Test będzie się składał z części rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu czytanego oraz zadania sprawdzającego podstawowe zagadnienia gramatyczne. Test będzie zawierał zadania zamknięte (zadanie typu prawda – fałsz, test wyboru, dopasowanie). Pięć osób z najwyższymi wynikami przechodzi do etapu drugiego.

Na drugim etapie (11 czerwca) uczniowie porozmawiają z egzaminatorem na wylosowany temat (rodzina, czas wolny, posiłki, mieszkanie, wakacje). Ta część składać się będzie z opisu ilustracji oraz odpowiedzi na pytania. Oceniane będą komunikatywność, bogactwo językowe oraz poprawność językowa. Osoba, która otrzyma najwięcej punktów zostanie Szkolnym Mistrzem Języka Niemieckiego 2018.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pozytywna uwagę za udział w konkursie. Osoby, które otrzymają min. 40 % na teście pisemnym otrzymają z języka niemieckiego celującą ocenę cząstkową wagi  1. Osoby, które przejdą do etapu drugiego otrzymają ocenę celującą wagi  2.

Szkolny Mistrz Języka Niemieckiego dostanie ocenę celującą z języka niemieckiego na koniec roku. Poza tym organizatorzy przewidzieli drobne nagrody materialne dla najlepszych uczestników. Zapraszamy Laughing

Organizatorzy: Nauczyciele języka niemieckiego

Więcej

Podziękowania

Dodane przez: Model dnia: 19.05.2018 godz.: 21:20
Newsy

Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi, drodzy Uczniowie!

Pragnę serdecznie podziękować Wszystkim, którzy włączyliście się w działania promujące Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu, a szczególnie w organizację DRZWI OTWARTYCH.

Jest mi niezmiernie miło, że w dniu wolnym od pracy i nauki przyszliście do szkoły, aby prezentować jej mocne strony i pokazaliście, że EKONOMIK to Społeczność ludzi pełnych pomysłów, pasji i zaangażowania.

Były superciekawe prezentacje zawodów ekonomicznych, inspirujące warsztaty fryzjerskie, komputerowe diagnozowanie włosów, oczyszczające maseczki i  napary z pokrzywy, zadania i gry strategiczne, gorące gofry, domowe ciasta i wypieki, „śniadanie na trawie w stylu lat 60 -tych”, pokazy taneczne fitness przy świetnej muzyce, „Royal wedding”, kawiarenka w zaciszu biblioteki, minionki, toruńskie mieszczki,  stylizacje fryzur i makijażu i jeszcze wieeeeeele innych atrakcji.

A przede wszystkim dzięki Wam Wszystkim panowała wspaniała atmosfera, która sprawiła, że dzisiejszy dzień był szczególny. Mam nadzieję, że Wszyscy dobrze się bawiliście. Życzę udanego weekendu.

Liliana Adamczyk – dyrektor ZSE

Więcej

Drzwi Otwarte

Dodane przez: Model dnia: 14.05.2018 godz.: 23:02

Zebrania z rodzicami

Dodane przez: Model dnia: 10.05.2018 godz.: 20:40
Newsy

W dniu 17.05.2018 r. o godz. 16:30 odbędą się zebrania z rodzicami klas I, II, III. Zebrania poświęcone są informacjom o zagrożeniach uczniów ocenami niedostatecznymi na zakończenie roku szolnego.

Więcej

Życzenia dla Maturzystów

Dodane przez: Model dnia: 03.05.2018 godz.: 19:55
Newsy

Drodzy Abiturienci Zespołu Szkół Ekonomicznych w Toruniu!

Przed Wami kolejny - niezwykle ważny etap - czas zmagań maturalnych. Już rozkwitają kasztany - a to znak, że wkrótce rozpoczniecie egzaminacyjny maraton. Z pewnością jesteście do niego doskonale przygotowani. Życzymy Wam jedynie poprawnych rozwiązań, bogactwa celnych słów, otwartej głowy i oczywiście doskonałych wyników.

Społeczność Szkolna

Więcej

Copyright © 1920-2016 Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu, ul. Grunwaldzka 39, 87-100 Toruń, tel. +48 566544613 | All rights reserved
Technikum Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
Wojciech J.