Agencja brandingowa, reklamowa i interaktywna – co je łączy, a co różni?

Zdecydowana większość firm chętnie korzysta z działań marketingowych. Są one oferowane przez różnego rodzaju agencje – reklamową, brandingowa i interaktywną. Każda z nich posiada własną specyfikę działalności oraz odmienny zakres świadczonych usług. Agencja reklamowa skupia się głównie na działaniach promocyjnych, podczas gdy agencja brandingowa specjalizuje się w budowaniu marki od podstaw, czyli kreowaniu jej wizerunku. Agencja interaktywna koncentruje natomiast swoją działalność na promowaniu firmy i jej działalności w sieci.

Agencja reklamowa a interaktywna – najważniejsze różnice

Agencja reklamowa jest najstarszą i najbardziej znaną zarazem formą działalności dedykowaną działaniom promocyjnym. Zajmuje się tworzeniem różnego rodzaju reklam, a zakres jej kompetencji jest bardzo szeroki i obejmuje zarówno działania prowadzone w tradycyjnych mediach, jak i tzw. mediach nowoczesnych, czyli głównie internecie. Agencja reklamowa projektuje nośniki reklamowe, tworzy kompletne kampanie marketingowe oraz zajmuje się promowaniem marki oraz jej usług i produktów. Zatrudnia w swoich szeregach specjalistów z różnych dziedzin – grafików, programistów, webmasterów, dziennikarzy, copywriterów i wielu innych.

Specyficzną odmianą agencji reklamowej jest agencja interaktywna. Jest to stosunkowo nowy podmiot na rynku usług reklamowych, który pojawił się wraz z prężnym rozwojem internetu. Obecnie większość firm prowadzi swoje działania marketingowe właśnie w sieci, nie sposób więc ominąć tego niezwykle istotnego kanału komunikacji z odbiorcami. Agencja interaktywna wspiera klientów w tworzeniu i rozwijaniu ich stron internetowych, prowadzeniu kanałów w social media, pozycjonowaniu serwisów w wyszukiwarce oraz szeregu innych działań bezpośrednio związanych z szeroko pojętym marketingiem internetowym.

agencja

Agencja brandingowa i rola wizerunku we współczesnej reklamie

Zakres działalności agencji reklamowej i interaktywnej jest do siebie zbliżony pod wieloma względami – koncentruje się głównie na prowadzeniu działań mających na celu wypromowanie marki i jej produktów wśród potencjalnie zainteresowanych nimi osób. Wszystko to jest jednak mało skuteczne, jeśli firma nie dysponuje spójnym, atrakcyjnym i wyróżniającym się na tle konkurencji wizerunkiem. Tu do dzieła wkracza agencja brandingowa, której głównym zadaniem jest kreowanie wizerunku oraz tworzenie identyfikacji wizualnej. O tym, jak istotną rolę wizerunek pełni we współczesnym biznesie, nikogo nie trzeba przekonywać – każda świadoma firma doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że bez niego nie ma szans na zdobycie oraz utrzymanie wysokiej pozycji na rynku.

Działalność agencji brandingowej obejmuje trzy podstawowe filary – branding, identyfikację wizualną i rebranding. Z jej usług mogą skorzystać zarówno firmy dopiero powstające, które chcą od początku swojego istnienia działać w dobrze przemyślany, spójny sposób, jak i marki od dawna funkcjonujące na rynku, które pragną odświeżyć swój wizerunek oraz lepiej dostosować go do wymogów współczesnego świata i potrzeb odbiorców. Profesjonalna agencja brandingowa jest kluczowym partnerem biznesowym dla każdej firmy, która dąży do sukcesu oraz atrakcyjnego zaprezentowania się przed klientami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *