Czym jest kredyt bez BIK? Jak go uzyskać?

Kredyty bierzemy w różnych sytuacjach. Jedni chcą kupić wymarzone mieszkanie lub wybudować dom, inni inwestują w nowy samochód, a jeszcze inni biorą pożyczki na codzienne życie. Powodów jest mnóstwo, tak samo jak ofert w najróżniejszych instytucjach. Każda z nich ma inne wymogi i wymagania. Wiele osób szuka opcji „kredyt bez BIK”. Co to tak właściwie znaczy i czym jest BIK? Jak znaleźć odpowiednie miejsce na zaciągnięcie kredytu?

Czym jest BIK?

BIK o skrót od nazwy Biuro Informacji Kredytowej. Instytucja ta zajmuje się gromadzenie danych i informacji na temat historii kredytowej wszystkich klientów banków. Dotyczy to firm prywatnych, jak i państwowych. W BIKu znajdziemy także informacje dotyczące klientów SKOKów oraz pozabankowych przedsiębiorstw pożyczkowych. Dane są udostępniane wszystkim firmą zajmującym się pożyczaniem pieniędzy. Co więc znaczy kredyt bez BIK? Oznacza to przyznawanie pożyczek bez sprawdzania historii kredytowej. Z takich rozwiązań najczęściej korzystają osoby zadłużone, które potrzebują pieniędzy na spłatę innych kredytów. Jednak są także inne powody, dla których ludzie potrzebują pożyczki bez sprawdzania historii kredytowej. Dlatego warto wiedzieć, gdzie taki kredyt uzyskamy.

Kredyt bez BIK – jak to działa?

Najczęściej ofertę kredytów bez BIK oferują firmy pozabankowe. Są także oferty z załatwieniem wszelkich formalności w domu. Nie musimy wtedy martwić się już o żadne papiery i dokumenty. Taka forma pożyczek i kredytów jest najmniej wymagająca. Firmy nie sprawdzają historii kredytowej oraz zadłużeń. Najczęściej takie oferty są niezwykle kuszące i okazyjne. Może być to jednak niepewne. Dlatego warto sprawdzać opinie o firmach i szukać tych, które są rzeczowe i sprawdzone. Takie informacje także powinniśmy czerpać ze znanych źródeł. Będziemy mieć wtedy pewność, że nie zostaniemy oszukani i nie stracimy na pożyczce lub kredycie.

Zalety kredytów bez BIK

Jak już wcześniej zostało powiedziane, największą zaletą kredytów bez BIK jest przyznawanie ich bez sprawdzania historii kredytowej. Możemy tym sposobem otrzymać pożyczkę nawet bez historii kredytowej lub z zadłużeniem. Kredyty bez BIK są także zdecydowanie prostsze i szybciej zostają nam one przyznane. To także idealne rozwiązanie dla osób bezrobotnych, które nie mogą wykazać dochodów. Warto też pamiętać, że liczy się nie tylko zła historia kredytowa, ale także dobra i jej brak. 

Co ma wpływ na przyznanie kredytu w banku?

Wszystko ma wpływ na przydzielanie kredytu  w firmach, gdzie sprawdzany jest BIK. Jeśli mamy dobrą historię kredytową, jesteśmy rzetelnymi klientami i spłacamy wszystko na czas – mamy największą szansę na otrzymanie kredytu i to na dużą sumę. Jeśli jednak mamy złą historię lub jej całkowity brak, najpewniej nie otrzymamy żadnego kredytu. Dlatego tak pomocne są firmy pozabankowe, które przyznają pożyczki bez sprawdzania BIK. To rozwiązanie nie tylko dla zadłużonych. W wielu sytuacjach może okazać się to jedynym rozwiązaniem, które warto mieć pod ręką. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *