Employee advocacy − jak może Ci się przydać?

Spora konkurencja na rynku, znane metody marketingu i promocji – szukasz skutecznych sposobów na efektywną strategię marketingową, która wyróżni Cię z tłumu? Bez wątpienia ważną rolę w kreowaniu wizerunku firmy czy marki stanowią właśnie pracownicy, a także proces zasięgania opinii i rekomendacji. Dowiedz się więcej, jak promować swoją markę i bądź zachwycony efektami!

Poznanie firmy od środka – skuteczny sposób marketingu!

Przekaz płynący od konkretnych osób związanych z firmą – to właśnie podstawa employee advocacy, który cechuje się dużą skutecznością w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy. Employee advocacy opiera się na ambasadorach marki, którymi stają się pracownicy. To oni odpowiadają za promowanie, polecanie, jak również merytoryczne odpowiedzi na różnych blogach, forach branżowych czy w mediach społecznościowych. Często szukając pracy czy sprawdzonej marki, chcielibyśmy zasięgnąć opinii kogoś z wewnątrz – i w takim przypadku dużą rolę odegrają właśnie employee advocacy. Tego typu narzędzie marketingowe cechuje się dużą skutecznością, musi być jednak odpowiednio wykorzystane i opierać się na faktycznym oraz szczerym zaangażowaniu lojalnych pracowników. Warto również zadbać o właściwie przygotowanie, a także współpracę oprzeć na wzajemnych benefitach.

Ambasadorzy firmy – zadbaj o szczegóły!

Przy stosowaniu marketingowego narzędzia, jakim jest employee advocacy, należy zadbać o szczegóły – z pewnością określone działania warto poprzedzić odpowiednim szkoleniem i merytorycznym przygotowaniem związanym z marką i produktami. Wskazane jest, aby pracownicy, którzy pełnią rolę employee advocacy byli postrzegani jako eksperci w danej dziedzinie – bez wątpienia zwiększy to ich wiarygodność i zaufanie. Ważną kwestią jest również naturalność – pracownik nie może być zmuszany do wyrażania opinii i pełnienia roli ambasadora. Zadbaj więc o swoich pracowników, a ich pełnienie roli ambasadora firmy z pewnością będzie autentyczne i pełne zaangażowania. Chcesz poznać więcej praktycznych narzędzi marketingowych? Koniecznie odwiedź Adnext.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *