Biznes

Ile kosztują samochody hybrydowe?

Co prawda samochody hybrydowe są z nami dopiero od kilkunastu lat, to już wchodzą na stałe do naszego życia. Wydaje się, że już nie ma od tego odwrotu. Niemal każdy producent samochodów wdraża do swoich marek i modeli rozwiązania hybrydowe. Nie ma w tym nic złego. Co więcej, przynosi to niemal same zalety – mniejsze spalanie i ograniczenie przedostawania się szkodliwych związków do środowiska. Z całą pewnością jest to dobre rozwiązanie, jednak ile musimy zapłacić za taki samochód?

Czy samochody hybrydowe są drogie?

Zacznijmy od tego, że “drogie” to pojęcie względne. Wszystko również zależy od tego, czy szukamy samochodu hybrydowego nowego, czy używanego. Co do zasady większość samochodów nowych (prosto z salonu) jest zwyczajnie droga – bez względu na rodzaj silnika, chociaż za niektóre wersje silnikowe musimy zapłacić nieco więcej.

Obecnie niemal każdy producent ma w swojej ofercie silniki o napędzie hybrydowym. Co więcej, w niektórych markach jest to już bardziej popularne niż standardowe silniki spalinowe (niektórzy proponują już tylko silniki hybrydowe).

Jeżeli zastanawiasz się nad samochodem hybrydowym, to dobrze wiedzieć, że wyróżniamy ich cztery rodzaje:

 • micro hybrid;
 • mild hybrid;
 • full hybrid;
 • plug-in hybrid.

Kupując samochód hybrydowy, możemy zaczynamy oszczędzać pieniądze podczas codziennej jazdy. Przyjmując, że samochód spala około 7 litrów na 100 km, to na każdym takim dystansie (100 km) oszczędzamy około 9 zł. Co może nie wydaje się zawrotną kwotą, jednak po przejechaniu 100 000 km oszczędność wynosi już około 9000 zł.

Ile kosztuje hybrydowe Volvo?

Tak jak wspomnieliśmy, niemal każdy producent samochodów ma w swojej ofercie silniki hybrydowe. My dzisiaj skupimy się na samochodach marki Volvo. Obecnie w ofercie znajdują się silniki typu Mild-hybrid i plug-in. Poniżej przedstawiamy Wam aktualne ceny.

Volvo hybrid cena:

 • Volvo XC90 (Mild-hybrid) – cena zaczyna się od 323 400 zł;
 • Volvo XC90 (plug-in) – cena zaczyna się od 385 900 zł;
 • Volvo XC40 (Mild-hybrid) – cena zaczyna się od 153 400 zł;
 • Volvo XC40 (plug-in) – cena zaczyna się od 213 400 zł;
 • Volvo S90 (Mild-hybrid) – cena zaczyna się od 246 900 zł;
 • Volvo S90 (plug-in) – cena zaczyna się od 323 900 zł;
 • Volvo V60 (Mild-Hybrid) – cena zaczyna się od 173 900 zł;
 • Volvo V60 (plug-in) – cena zaczyna się od 235 900 zł/

Jak widzicie samochody hybrydowe w wersji plug-in są nieco droższe od Mild-hybrid, dlatego też decydując się na taki samochód, należy się zastanowić, który rodzaj silnika lepiej odpowiada naszym oczekiwaniom.

Redakcja zset.pl

Daniel, autor publikujący posty na ZSET.pl na temat finansów, biznesu i gospodarki, jest doświadczonym ekspertem w dziedzinie finansów korporacyjnych. Jego wnikliwe analizy i przenikliwe spojrzenie na aktualne wydarzenia gospodarcze dostarczają czytelnikom cennych informacji i perspektyw na temat zmian rynkowych. Z bogatym doświadczeniem zawodowym w sektorze finansowym, Daniel dzieli się praktycznymi poradami oraz świeżymi spostrzeżeniami, dostarczając czytelnikom wartościowych wskazówek dotyczących inwestycji, strategii biznesowych i ogólnych trendów gospodarczych