Jak kupić gotową spółkę?

Czas to pieniądz, a możliwość zaoszczędzenia czasu jest dla wielu przyszłych przedsiębiorców niezwykle istotna. Między innymi dlatego decydują się oni na zakup gotowej spółki. Jak kupić gotową spółkę i dlaczego warto to zrobić?

O co chodzi z zakupem gotowej spółki?

Obecnie spółki z o.o., a zatem z ograniczoną odpowiedzialnością, to jeden z najbardziej popularnych form prowadzenia działalności w naszym kraju. Ma on wiele zalet, które odpowiadają młodym przedsiębiorcom zdecydowanym na prowadzenie biznesu. Mają oni możliwość samodzielnego założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub też zakupienia gotowej spółki. O co w tym chodzi? Dostępne w sprzedaży spółki z o.o. są już zarejestrowane, a zatem nie wymagają żadnych czynności ze strony nabywcy. Umożliwiają prowadzenie działalności od momentu zakupienia spółki. Jest ona całkowicie czysta, a zatem nigdy nikt nie prowadził za jej pomocą żadnej działalności gospodarczej. Nie musisz zatem obawiać się, że spółka jest zadłużona. Gotowa spółka nie posiada nawet historii kredytowej. Nie są z nią związane żadne działania, które mogłyby działać na Twoją niekorzyść.

Jak kupić gotową spółkę?

Aby kupić gotową spółkę, wystarczy wybrać firmę, która zajmuje się sprzedażą lub zakładaniem spółek dla przedsiębiorców. Taką firmą jest chociażby https://mylegalstore.com/pl/. Wymaga to oczywiście podania podstawowych danych kontaktowych oraz zarezerwowania wybranej spółki. Konieczne jest także przesłanie niezbędnych dokumentów i podpisanie umowy sprzedaży. Po dopełnieniu formalności spółka należy do Ciebie – widniejesz zatem jako właściciel spółki w KRS.

Zalety gotowej spółki

Gotowe spółki wybierane są przede wszystkim ze względu na oszczędność czasu. Samodzielne założenie spółki wymaga nie tylko wizyt w urzędzie, ale również oczekiwania na konieczne zgody. Po zakupie natomiast możesz od razu przejść do działania, bez czekania, bez formalności. Dodatkowo firmy proponujące gotowe spółki zapewniają kompleksową opiekę swoim klientom – w zależności od wybranego pakietu. Możesz liczyć chociażby na wsparcie w prowadzeniu działalności czy doradztwo prawne. Nie musisz zatem obawiać się pierwszych trudnych kroków jako przedsiębiorca.

Zakup spółki to wygodne rozwiązanie na miarę naszych czasów. Dzięki niemu oszczędzasz masę czasu i nerwów.

Artykuł sponsorowany