Biznes

Jak zamówić kuriera z AlleKurier.pl?

Jeśli chcesz zamówić kuriera, a robisz to po raz pierwszy, najlepiej będzie skorzystać ze sprawdzonego narzędzia, jakim jest serwis AlleKurier.pl. Po pierwsze, dlatego że jest to bezpieczne, sprawne i łatwe narzędzie w obsłudze. Po drugie, znajdziemy tu różnych przewoźników, możemy więc wybrać tego, którego oferta nam najbardziej odpowiada. Jak zatem zamówić kuriera z AlleKurier.pl?

Jak zamówić kuriera z AlleKurier.pl?

W celu zamówienia usługi kurierskiej musimy uzupełnić formularz zamieszczony na stronie serwisu AlleKurier.pl. Na początku dokonujemy wyboru przewodnika, a jest w czym wybierać, bo do dyspozycji mamy m.in. DPD, UPS, DHL, K-EX, GEIS czy też InPost. Przy ich wyborze warto kierować się nie tylko ceną usługi, ale też terminem realizacji zlecenia.

Kolejnym krokiem jest podanie danych nadawcy. Tutaj wpisujemy swoje imię, nazwisk, adres, spod którego chcemy wysłać paczkę, oraz numer telefonu komórkowego i adres e-mail. Nie zawsze musi podawać jako miejsce odbioru, adres domowy. Kurier może podjechać również pod zakład pracy czy w inne wskazane miejsce.

Pozostaje nam jeszcze wybrać odpowiedni termin i przedział godzinowy odbioru przesyłki. Pamiętajmy przy tym, że jest to termin orientacyjny i może on ulec zmianie. W przypadku, gdy nie mamy dostatecznie dużo czasu by czekać na kuriera, niekiedy lepszym rozwiązaniem jest samemu dostarczyć paczkę do punktu przewoźnika.

Następnym etapem jest podaniem danych odbiorcy. Podajemy jego dane personalne wraz z adresem dostawy. Warto w tym miejscu dane te uzupełnić o jego e-mail i telefon kontaktowy, mimo tego, że nie są one obowiązkowe, jednak w praktyce znacznie usprawniają dostarczenie przesyłki.

Teraz serwis AlleKurier.pl utworzy nam konto, musimy tylko wskazać na kogo chcemy je założyć, czy na siebie, czy na odbiorcę, a może na inną osobę. Jeśli zdecydujemy się założyć konto na firmę to koniecznie podajmy jej numer NIP, dzięki temu otrzymamy fakturę na zleconą usługę.

Co i jak wysyłamy?

W kolejnych punktach będziemy musieli podać co wysyłamy i czy w wersji standardowej. Jeśli chodzi o „Opisz przedmiotu wysyłki” to wystarczy krótko napisać co to jest. Przy czym warto upewnić się, czy rzeczywiście możemy ją wysłać. Gdzie to sprawdzić? Na liście przedmiotów wyłączanych z przewozu.

Następnie wybieramy opcję przesyłka standardowa lub niestandardowa. Aby to ocenić musimy zapoznać się z regulaminem wybranego przez nas przewoźnika. Te pakowane w kartony najczęściej uznaje się za standardowe, a w innej formie, np. w folie za niestandardowe.

Mamy możliwość wybrania również usług dodatkowych, ale nie musimy z nich korzystać.

Pozostaje nam już tylko zaakcentować regulamin, wysłać zlecenie i opłacić przesyłką. Jak to zrobić? Jeśli zależy nam na czasie to wybierzemy opcję szybki przelew, wówczas firma kurierska w ciągu kilku minut zostanie poinformowana o dokonaniu płatności. Możemy też zlecenie opłacić tradycyjnym przelewem bankowym (wówczas księgowanie może potrwać nawet 2 dni).

Na koniec drukujemy list przewozowy i przyklejamy go na paczkę.

Partner: https://allekurier.pl/poradnik/jak-zamowic-kuriera

Redakcja zset.pl

Daniel, autor publikujący posty na ZSET.pl na temat finansów, biznesu i gospodarki, jest doświadczonym ekspertem w dziedzinie finansów korporacyjnych. Jego wnikliwe analizy i przenikliwe spojrzenie na aktualne wydarzenia gospodarcze dostarczają czytelnikom cennych informacji i perspektyw na temat zmian rynkowych. Z bogatym doświadczeniem zawodowym w sektorze finansowym, Daniel dzieli się praktycznymi poradami oraz świeżymi spostrzeżeniami, dostarczając czytelnikom wartościowych wskazówek dotyczących inwestycji, strategii biznesowych i ogólnych trendów gospodarczych