Finanse i ekonomia

Jaki materac sprężynowy wybrać do swojej sypialni?

Materace sprężynowe to gwarancja komfortu i długiego okresu użytkowania. Dzięki swoim wielu zaletom cieszą się one dużą popularnością. Obecnie na rynku do wyboru jest wiele różnych modeli wkładów ze sprężynami, jednak wybór odpowiedniego rozwiązania wcale nie jest łatwy. Materace sprężynowe dzielą się także na rodzaje, dlatego warto zapoznać się z ich charakterystyką, co ułatwi podjęcie decyzji. Jakie są rodzaje materacy sprężynowych? Czym się charakteryzują? 

Charakterystyka materacy sprężynowych

Materace sprężynowe to jedne z najpopularniejszych wkładów, jakie dostępne są na rynku. Sprężyny, które znajdują się w ich wnętrzu są niewielkie, co przekłada się na ich większą sprężystość i komfort wypoczynku. Taka budowa umożliwia perfekcyjne dopasowanie materaca do kształtu ciała osoby śpiącej na nim. Ciężar rozkłada się na jego powierzchni w sposób równomierny, zapewniając tym samym zdrowe warunki snu. 

Obecnie materace sprężynowe dostępne są na rynku w kilku wariantach, przy czym rozróżnia się ich budowę wewnątrz. Nie wszystkie jednak łączy podstawa konstrukcyjna, którą stanowią wysokiej jakości sprężyny. Wkłady tego typu charakteryzują się wytrzymałością, dzięki czemu mogą być użytkowane przez dłuższy czas.  

Materace bonellowe

Materace bonellowe to najprostszy rodzaj wkładu w tej grupie produktów. W jego wnętrzu znajdują się sprężyny, które uginają się pod naciskiem użytkownika. Każda ze sprężyn pokryta jest ochronną warstwą, dzięki czemu nie są wyczuwalne, a powierzchnia materaca jest równa. Wkład sprężynowy zabezpieczany jest często włóknem kokosowym, a następnie pianką poliuretanową.

Materace kieszeniowe

Materace kieszeniowe to wkłady, które mają specjalnie rozmieszczone sprężyny w kieszonkach. Dzięki temu każda z nich pracuje niezależnie od innych, co przekłada się na wysoką elastyczność punktową. Sprężyny reagują oddzielnie na ciężar ciała użytkownika. Często materace kieszeniowe polecane są parom, gdyż w przypadku wcześniejszego wstawania jednej z osób, druga się nie obudzi – taki układ sprężyn umieszczonych w oddzielnych kieszonkach świetnie rezonuje drgania. 

Materace multipocket

Materace multipocket to nowoczesne rozwiązanie, które zachwyca wysokim standardem użytkowania. Poza większymi kieszeniami ze sprężynami, wnętrze materaca wyposażone jest dodatkowo w mniejsze sprężynki. To z kolei przekłada się na wyższy komfort snu, ponieważ system sprężynowy jest praktycznie nieodczuwalny. 

O czym pamiętać kupując materac sprężynowy?

Kupując materac sprężynowy należy przede wszystkim zapoznać się z jego właściwościami. Ponadto należy go dopasować do wagi, wzrostu i pozycji snu, a także tego, czy w trakcie wypoczynku często się wiercimy. Dopasowując materac do indywidualnych preferencji możemy uzyskać optymalne podparcie całego ciała, co przełoży się na komfortowy i zdrowy wypoczynek. Cena modelu z kolei powinna być brana pod uwagę, jako jeden z ostatnich czynników rzutujących na decyzję o zakupie materaca. 

Redakcja zset.pl

Daniel, autor publikujący posty na ZSET.pl na temat finansów, biznesu i gospodarki, jest doświadczonym ekspertem w dziedzinie finansów korporacyjnych. Jego wnikliwe analizy i przenikliwe spojrzenie na aktualne wydarzenia gospodarcze dostarczają czytelnikom cennych informacji i perspektyw na temat zmian rynkowych. Z bogatym doświadczeniem zawodowym w sektorze finansowym, Daniel dzieli się praktycznymi poradami oraz świeżymi spostrzeżeniami, dostarczając czytelnikom wartościowych wskazówek dotyczących inwestycji, strategii biznesowych i ogólnych trendów gospodarczych