Biznes

Jaki papier do druku wybrać?

Wizytówki, ulotki oraz katalogi stanowią nośniki, za pomocą których można w efektowny sposób zaprezentować przedsiębiorstwo albo oferowane produkty. Ostateczny efekt druku zależy nie tylko od przyciągającego uwagę projektu, ale także odpowiedniego materiału i zastosowanych zdobień. Warto wiedzieć, czym wyróżniają się poszczególne rodzaje papierów.

Papier ekologiczny

Materiał ten ma lekko szary albo różowy kolor przełamany kropkami i przebarwieniami, stanowiącymi wtrącenia z innych surowców. Papier ekologiczny charakteryzuje się właściwościami zbliżonymi do offsetowego, czy też kredowego. Wytwarza się go z wykorzystaniem nowoczesnych metod z włókien makulaturowych, celulozowych i drzewnych, wyróżniających się wysoką jakością. Papier ekologiczny można poddawać procesom uszlachetniania – sztancowaniu, tłoczeniu oraz lakierowaniu. Należy jednak pamiętać, że foliowanie niekorzystnie oddziałuje na strukturę materiału. Nietypowy odcień papieru z pewnością przypadnie do gustu klientom, ceniącym sobie nietypowe rozwiązania. Na takim materiale można świetnie zaprezentować produkt tworzony na podstawie indywidualnych wytycznych klienta. Papier ekologiczny pozwala także na wydrukowanie wizytówki przedsiębiorstwa, działającego w nietypowej branży.

Papier offsetowy

Papier ten tworzy się z hydrofobowych włókien zaklejanych w masie. Produkuje się go w III klasie ze standardową gramaturą 90 g/m3 i 120 g/m3 i klasie V z gramaturą 70 g/m3 oraz 80 g/m3. Offset idealnie sprawdza się w przypadku druku książek, broszur, gazet, jak również plakatów. Warto wiedzieć, iż jego odmianą jest papier zapałczany stosowany do produkcji kolorowych etykietek umieszczanych na pudełkach z zapałkami. Offset jest stosunkowo tanim materiałem, dlatego świetnie sprawdzi się on w przypadku masowych nośników promocyjnych, np. ulotek. Papier ten można wykorzystywać do projektów, niewyróżniających się dużym zróżnicowaniem barw.

Przy wyborze odpowiedniego materiału do druku należy wziąć pod uwagę względy ekonomiczne, typ nośnika promocyjnego oraz własne preferencje wizualne. Warto również zdecydować się na skorzystanie z usług firmy, gwarantującej wysoką jakość finalnego produktu Szczegółowe informacje dostępne są na stronie  https://www.chroma.pl/pl/ulotki.

Redakcja zset.pl

Daniel, autor publikujący posty na ZSET.pl na temat finansów, biznesu i gospodarki, jest doświadczonym ekspertem w dziedzinie finansów korporacyjnych. Jego wnikliwe analizy i przenikliwe spojrzenie na aktualne wydarzenia gospodarcze dostarczają czytelnikom cennych informacji i perspektyw na temat zmian rynkowych. Z bogatym doświadczeniem zawodowym w sektorze finansowym, Daniel dzieli się praktycznymi poradami oraz świeżymi spostrzeżeniami, dostarczając czytelnikom wartościowych wskazówek dotyczących inwestycji, strategii biznesowych i ogólnych trendów gospodarczych