Jakie cechy powinny mieć dobre magazyny w sklepach internetowych?

Warto mieć świadomość, że bardzo dobrze zaprojektowana, a także zoptymalizowana strona internetowa sprawi, że klienci zdecydują się na dokonywanie zakupów w danym sklepie internetowym. Z kolei doświadczenie zakupowe, na które wpływa świetnie zorganizowana logistyka sprawia, że sprzedawcy będą zyskiwali klientów. Jakie cechy powinny mieć dobre magazyny w sklepach internetowych?

Strefa regałów półkowych

Rekomendowane jest przede wszystkim zadbanie o różne moduły regałów półkowych. Warto także pamiętać, aby regały wyposażone były w odpowiednią ilość poziomów nośnych, które dodatkowo będą wypełnione blachą perforowaną. Zdecydowanie ułatwi to ewentualny przepływ wody w sytuacji, gdy zostanie uruchomiony system przeciwpożarowy.

Warto również zdawać sobie sprawę, że umieszczenie na jednym z poziomów nośnych wielu różnych produktów będzie możliwe jeżeli zostaną zastosowane pionowe metalowe separatory. Bardzo istotne jest również uwzględnienie szerokości korytarzy roboczych, rekomendowane jest by była ona odpowiednio dostosowana do rozmiaru wózków kompletacyjnych, które są wykorzystywane na co dzień przez operatorów.

Strefa konsolidacji i przenośniki

Należy mieć świadomość, że najwyższej jakości magazyny w sklepach internetowych mają zainstalowaną pętlę przenośników. Z kolei na wspomnianych przenośnikach przeważnie umieszczane są odpowiednie pojemniki z zamówieniami, które zostały skompletowane w specjalnej strefie regałów półkowych, a także paletowych. Następnie muszą być one dostarczone do stanowisk konsolidacyjnych.

Warto wiedzieć, że operatorzy, którzy na co dzień pracują na stanowiskach konsolidacyjnych nie tylko wykonują segregację produktów, ale również pakują ich, a także dołączają istotne dokumenty wysyłkowe.

Koniecznie należy mieć świadomość, że wszystkie wspomniane operacje będą przebiegały efektywnie tylko i wyłącznie wtedy, gdy każde ze stanowisk będzie zarówno ergonomicznie zorganizowane, jak i wyposażone we właściwy sprzęt oraz materiały. W ten sposób pakowanie zamówień będzie przebiegała praktycznie bez żadnych zakłóceń.

Ponadto skonsolidowane, a także opakowane zamówienia muszą być umieszczane na średnim poziomie pętli przenośników. Następnie trafią do specjalnej strefy segregacji, gdzie następuje grupowanie według tras.

Z kolei na ostatnim przenośniku powinny być zlokalizowane odrzuty, a także uszkodzone opakowania. Warto również zaznaczyć, że wszystkie pojemniki, które są wykorzystywane do kompletacji powinny później wracać najniższym poziomem przenośników do właściwej stosiarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.