Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Kancelarie prawnicze – jaki zakres usług?

11 czerwca 2024 Kancelarie prawnicze


Każda osoba, firma czy instytucja, która potrzebuje pomocy prawnej, powinna skorzystać z usług sprawdzonej kancelarii prawniczej. Czy można tam się jednak zgłosić z każdą sprawą, a może zakres usług jest w jakiś sposób ograniczony? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, czym się zajmują kancelarie prawnicze.

Obsługa prawna osób prywatnych

Pierwszym rodzajem usług, jakie świadczy kancelaria prawnicza z Gdańska są porady prawne dla osób prywatnych oraz ich reprezentacja przed sądem. Najczęstsze sprawy, z jakimi klienci zgłaszają się do prawnika dotyczą prawa rodzinnego. Adwokat, który specjalizuje się w tej dziedzinie prawa zajmuje się rozwodami oraz alimentami https://www.mindykowski.pl/adwokat-alimenty-gdynia.html, a także ustaleniem opieki nad dzieckiem. 

Nie są to jednak jedyne sprawy, z jakimi mogą się do niego zwrócić osoby prywatne. W dzisiejszych czasach coraz częściej potrzebują one także wsparcia w sprawach konsumenckich. Kredyty oraz umowy są na ogół dość zawiłe, dlatego też pomoc prawnika jest nieoceniona. 

Oprócz tego kancelaria prawna w zakresie obsługi osób prywatnych zajmuje się prawem pracy, prawem konsumenckim oraz kontraktowym. Prowadzi także kompleksową obsługę w zakresie prawa cywilnego. Ważną część jej działalności stanowi także prawo ubezpieczeń społecznych czy windykacji należności. 

Obsługa prawna firm i przedsiębiorstw

Kancelaria prawnicza to nie tylko usługi dla osób prywatnych, ale również dla firm, przedsiębiorstw czy instytucji. Obsługa prawna firm w Gdańsku polega przede wszystkim na kompleksowym doradztwie i reprezentacji w zakresie prawa cywilnego i kontraktowego. Prawnicy opiniują, sporządzają i negocjują wszelkie rodzaje umów. Ważnym aspektem ich działalności jest także prawo zamówień publicznych oraz nieruchomości. 

Oprócz tego zapewniają kompletną obsługę podczas tworzenia firm, spółek czy stowarzyszeń. Zajmują się także prawem administracyjnym, budowalnym oraz prawem pracy i ubezpieczeń społecznych. 

Ostatnim aspektem działalności kancelarii prawniczych w zakresie obsługi jest prawo upadłościowe, podatkowe oraz lokalowe i spółdzielcze. Co więcej, świadczą one usługi związane z prawem autorskim oraz internetowym. 

Podsumowując, zakres działalności kancelarii prawniczej jest niezwykle szeroki. Od prawa rodzinnego czy pracowniczego, po nieruchomości, a nawet ochronę wartości intelektualnej. Wszystko to sprawia, że w sprawdzonej kancelarii prawnej można uzyskać pomoc dotyczącą wszystkich dziedzin prawa. 

Na koniec

Podsumowując, kancelaria prawnicza z Gdańska oferuje szeroki zakres usług prawnych zarówno dla osób prywatnych, jak i firm oraz instytucji. Specjalizuje się w sprawach rodzinnych, konsumenckich, pracowniczych, cywilnych oraz windykacyjnych. Można zatem śmiało zgłosić się z różnymi sprawami, nawet jeśli kancelaria nie specjalizuje się w danym temacie, to ma ku temu wiedzę i umiejętności, aby prowadzić daną sprawę.

Firmy mogą również liczyć na kompleksowe doradztwo i reprezentację w zakresie prawa cywilnego, kontraktowego, zamówień publicznych, nieruchomości, administracyjnego, budowlanego, pracy, ubezpieczeń społecznych, upadłościowego, podatkowego, lokalowego, spółdzielczego, autorskiego oraz internetowego. Dzięki temu można uzyskać pomoc prawną w każdej dziedzinie prawa, co czyni kancelarię wszechstronnym partnerem prawnym. Nie należy skupiać się na kancelarii blisko swojej lokalizacji – są możliwości prowadzenia spraw bez częstego kontaku, więc polecamy również przeszukać internet i poszukać partnera, który posiada dobrą opinię oraz prowadził podobne sprawy. 

Artykuł sponsorowany

Redakcja zset.pl

Daniel, autor publikujący posty na ZSET.pl na temat finansów, biznesu i gospodarki, jest doświadczonym ekspertem w dziedzinie finansów korporacyjnych. Jego wnikliwe analizy i przenikliwe spojrzenie na aktualne wydarzenia gospodarcze dostarczają czytelnikom cennych informacji i perspektyw na temat zmian rynkowych. Z bogatym doświadczeniem zawodowym w sektorze finansowym, Daniel dzieli się praktycznymi poradami oraz świeżymi spostrzeżeniami, dostarczając czytelnikom wartościowych wskazówek dotyczących inwestycji, strategii biznesowych i ogólnych trendów gospodarczych

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zatrudnienie pracownika
Wycena firm
Kancelarie prawnicze

Jesteś zainteresowany reklamą?