Kredyt dla osób z niską zdolnością kredytową nie jest mitem

Wiele osób staje przed koniecznością wzięcia kredytu i to nie tylko z uwagi na to, że w danym momencie skończyły się pieniądze w budżecie domowym. Bardzo często powody brania kredytów są inne. Najczęstszy to chęć lub potrzeba sfinansowania wydatków, które przekraczają możliwości finansowe rodziny. Każdy kto szuka kredytu, jest świadomy, że jego koszty mogą być różne – wiele zależy od ofert banków. Wiele osób też wie, że kredyt może otrzymać osoba, która ma zdolność kredytową i stałe zarobki, najlepiej z umowy o pracę. Czy jednak tylko takie mają szanse na kredyt? Niekoniecznie. Nawet ci, którzy nie pracują na etacie i osoby ze słaba zdolnością kredytową mogą otrzymać kredyt na korzystnych warunkach. Na stronie https://splatapozyczek.pl/ znajdziecie więcej informacji na ten temat.

Brak zatrudnienia na etacie nie jest przeszkodą w otrzymaniu kredytu

Wiele osób pracuje na umowę zlecenie lub umowę o dzieło, ewentualnie uzyskuje dochody z innych źródeł, ale nie pracuje na etacie. Dla wielu banków jest to powodem wydania decyzji odmownej i powiedzenia klientowi wprost, że nie ma w takiej sytuacji szans na jakikolwiek kredyt. Specjaliści z https://splatapozyczek.pl/ są fachowcami w branży kredytów i doskonale wiedzą jak dla danego klienta starać się o kredyt i dla niego go otrzymać. Nie otrzyma kredytu z pewnością osoba, która zaczyna pracę na umowę zlecenie czy umowę o dzieło. Potrzebny jest co najmniej trzymiesięczny okres pracy. Co ważne, czas, na który została podpisana umowa ma mniejsze znaczenie. Jeśli nie jest zbyt długi, przyszły kredytobiorca oceniany jest inaczej. Sprawdza się między innymi jego dochody z przeszłości. Łatwo to zrobić, analizując między innymi przepływy na koncie bankowym. Pojawiające się tam wpływy i wydatki. Jeśli ocena wypadnie pomyślnie, nawet osoba pracująca na umowę o dzieło, która kończy się za kilka tygodni czy miesięcy, ma szanse na kredyt i to na atrakcyjnych warunkach. Na pewno dużo atrakcyjniejszych niż niejedna pożyczka w parabanku.

Niska zdolność kredytowa to nie przeszkoda

Są oczywiście osoby, które w ocenie banków nie mają zdolności kredytowej. Większość ludzi jednak jakąś ma. Może być ona niska lub wysoka. Ciekawostką jest między innymi to, że niską zdolność kredytową mogą mieć ci, którzy nigdy się nie zadłużali, nie brali kredytów czy sprzętu na raty. Bank w takiej sytuacji nie wie, czy ta osoba będzie spłacać raty kredu czy też nie, nie ma bowiem żadnego punktu odniesienia co do wcześniejszych zadłużeń, skoro ich nie było.

Nawet z niską zdolnością kredytową można jednak otrzymać kredyt. Warto wejść na stronę „spłata pożyczek”, wysłać zapytanie o kredyt. Specjaliści – jeśli trzeba – podpowiedzą jak poprawić zdolność kredytową. Jeśli zaś jakaś zdolność kredytowa – choćby niska – będzie, z pewnością dla takiego kredytobiorcy znajdą atrakcyjne oferty kredytowe.

Kredyt – nawet przy niskich zarobkach i pracy na podstawie umowy cywilno – prawnej – jest jak najbardziej możliwy do uzyskania. Nie można jednak zapominać o tym, by podejmować rozsądne decyzje i decydować się na taki kredyt tylko wtedy, gdy mamy pewność, że spłacimy go w terminie i bez kłopotu.

Materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *