Rola mentora w biznesie

Biznes to ciężki kawałek chleba. Wie o tym każdy przedsiębiorca, każda osoba która próbowała sił „na swoim” oraz każdy kto w rodzinie lub bliskim gronie znajomych ma właściciela nawet niewielkiej firmy.

Rola mentora w biznesie

Istnieją sposoby by nieco ułatwić sobie tę wyboistą i krętą drogę do niezależności. Z pewnością jednym z najlepszych jest znalezienie mentora. Jest to osoba, która posiada znacznie większe niż my doświadczenie w dziedzinie, w której potrzebujemy porady. Spojrzenie na naszą sytuację przez takiego kogoś często pozwala mu na chłodną analizę i ocenę sytuacji. Prowadzi to często do wniosków, na które sami musielibyśmy ciężko pracować, po drodze popełniając mnóstwo błędów realizując nasz pomysł na biznes.

Dlaczego ktoś miałby zgodzić się zostać mentorem?

Taka osoba na ogół już nic nie musi. Może cieszyć się sukcesami innych, pomagać i obserwować rozwój swojego ucznia. Co zrobić kiedy nie potrafimy znaleźć nauczyciela? Warto wtedy pomyśleć o grupie master mind. Wymiana zdań, pomysłów i poglądów często prowadzi do konstruktywnych przemyśleń każdego z członków grupy, dając wszystkim niepodważalne korzyści.

dbmakler.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.