Biznes

Wózki elektryczne dla niepełnosprawnych – co warto wiedzieć?

Wózki elektryczne dla niepełnosprawnych znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie i samodzielne poruszanie się po mieście. Na co warto zwrócić uwagę, kupując wózek inwalidzki elektryczny?

Wózek inwalidzki z napędem elektrycznym jest dużo lepszym rozwiązaniem niż tradycyjny wózek manualny. Ta druga opcja sprawdzi się przede wszystkim u osób o wyższym stopniu sprawności lub jako rozwiązanie tymczasowe. Natomiast w pełni automatyczny wózek elektryczny umożliwia samodzielne poruszanie się niezależnie od stanu zdrowia. Bardzo często jest on jedyną szansą na opuszczenie mieszkania i samodzielne poruszanie się po mieście. Dotyczy to osób z porażeniem mięśni, czy urazami kręgosłupa, ale też w podeszłym wieku, które mają problemy z samodzielnym poruszaniem się.

Czym wyróżniają się wózki elektryczne dla niepełnosprawnych?

Wózki elektryczne dla niepełnosprawnych to nowoczesne rozwiązanie, które znacznie zwiększa komfort codziennego funkcjonowania i pozwala na samodzielne poruszanie się. Wózki inwalidzkie elektryczne sprawdzą się u osób, którym zależy na samodzielnym poruszaniu się po mieście, a tym samym dużym stopniu niezależności. Na takie wózki decydują się przede wszystkim osoby, którym stan zdrowia uniemożliwia chodzenie, ale również osoby starsze, które ze względu na wiek mają problemy z samodzielnym poruszaniem się. Elektryczne wózki inwalidzkie znacznie podnoszą jakość życia, warto więc zdecydować się na takie rozwiązanie, ponieważ zwykły wózek manualny nie daje takich efektów. Wózek elektryczny jest wyposażony w akumulator, który można szybko i łatwo doładować. Warto wiedzieć, że PFRON oferuje dofinansowanie na wózki dla niepełnosprawnych, dzięki czemu nie ma konieczności finansowania zakupu wyłącznie z własnych środków. Można więc lepiej dopasować wózek do swoich potrzeb i wybrać model najwyższej jakości. 

elektryczny wózek inwalidzki z pionizacją

Wózki elektryczne inwalidzkie – na co zwrócić uwagę przy zakupie?


 Wózki elektryczne inwalidzkie różnią się między sobą, dlatego należy wybrać model dopasowany do własnych potrzeb. Wózek elektryczny inwalidzki pokojowy jest przeznaczony głównie do użytkowania wewnątrz pomieszczeń, jednak sprawdza się również w terenie na utwardzonej nawierzchni. Z kolei wózek inwalidzki terenowy idealnie sprawdza się podczas poruszania się po mieście. Elektryczny wózek inwalidzki z pionizacją ułatwia pionizację osoby niepełnosprawnej i przeniesienie z łóżka na wózek i odwrotnie. Taki wózek nadaje się do poruszania po małych pomieszczeniach. Z kolei elektryczny wózek inwalidzki z windą ułatwia wykonywanie codziennych czynności, takich jak korzystanie z toalety czy ze zlewu. Warto też zwrócić uwagę na cechy wózka, które ułatwiają jego użytkowanie. Wygodne siedzisko, regulowane podłokietniki, pasy bezpieczeństwa i stabilność urządzenia to bardzo ważne cechy, które sprawiają, że codziennie skorzystanie z wózka jest komfortowe.

Redakcja zset.pl

Daniel, autor publikujący posty na ZSET.pl na temat finansów, biznesu i gospodarki, jest doświadczonym ekspertem w dziedzinie finansów korporacyjnych. Jego wnikliwe analizy i przenikliwe spojrzenie na aktualne wydarzenia gospodarcze dostarczają czytelnikom cennych informacji i perspektyw na temat zmian rynkowych. Z bogatym doświadczeniem zawodowym w sektorze finansowym, Daniel dzieli się praktycznymi poradami oraz świeżymi spostrzeżeniami, dostarczając czytelnikom wartościowych wskazówek dotyczących inwestycji, strategii biznesowych i ogólnych trendów gospodarczych