Biznes

Czy wirtualne biuro budzi zaufanie?

Zgodnie z polskimi przepisami każda firma musi wykazać swój adres na podstawie ustawy z 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej (DzU z 18 listopada 2015 r., poz. 1893) mówiącej, że: „Osoby prowadzące działalność gospodarczą muszą wskazać adres i tytuł prawny do lokalu.” Oznacza to więc, że aby prowadzić legalną działalność na terytorium Polski firma musi posiadać określony adres. Rozwiązaniem dla osób, które nie planują otwierania tradycyjnego biura może być podanie własnego adresu zamieszkania, co jednak nie zawsze jest dobrym wyjściem. Alternatywą jest wykorzystanie wirtualnego biura, czyli tzw. e-biura. Tego rodzaju wirtualne biuro dostarcza przedsiębiorcy niezbędny adres i niesie ze sobą znacznie mniejsze koszty. A czy wirtualne biuro może wzbudzić aprobatę klientów i współpracowników?

Czy wirtualne biuro jest legalne?

Niektóre osoby zadają sobie pytanie, czy wirtualne biuro jest legalne. Odpowiedź jest bardzo prosta – oczywiście, że tak. Biuro wirtualne jest w pełni legalnym rozwiązaniem. Podmiot, który użycza adresu musi mieć jedynie przysługujące prawo do podnajmowania danego lokalu osobom trzecim. Dlatego, aby nie narazić się na kłopoty najlepiej jest podjąć współpracę z zaufanymi firmami użyczającymi adresów w dużych miastach. Warto w tym celu poczytać opinie innych osób, które już skorzystały z ich usługi. Warto pamiętać również o tym, że w miejscu w jakim zarejestrujemy spółkę będziemy także rozliczać podatki i załatwiać urzędowe sprawy. W przypadku jednoosobowej działalności podatki rozlicza się w miejscu zamieszkania przedsiębiorcy.

Jak mówić klientom o wirtualnym biurze?

O wirtualnym biurze warto mówić swoim klientom i pozostałym współpracownikom, aby nie byli zaskoczeni. Dla wielu osób będzie to ciekawa informacja. Wykorzystanie wirtualnego biura możesz obrócić w interesujący pomysł i bardzo dobrą alternatywę. Możesz powiedzieć klientom, że ze względu na świadczenie usług na terenie praktycznie całego kraju nie potrzebujesz stacjonarnego biura, które mogłoby Ciebie w jakikolwiek sposób ograniczać. Ponadto możesz wspomnieć, że fakt, iż posiadasz wirtualne biuro wiąże się ze znacznie mniejszymi kosztami działalności. Firmy, które wynajmują biura w prestiżowych lokalizacjach, zwykle próbują „odbić” sobie tego rodzaju koszty przerzucając je na ceny swoich usług, a co za tym idzie na klientów. Ty możesz jednocześnie posiadać adres w prestiżowym miejscu, spotykać się tam z klientami, jak i nie martwić się o comiesięczne koszty utrzymania takiego biura.

Redakcja zset.pl

Daniel, autor publikujący posty na ZSET.pl na temat finansów, biznesu i gospodarki, jest doświadczonym ekspertem w dziedzinie finansów korporacyjnych. Jego wnikliwe analizy i przenikliwe spojrzenie na aktualne wydarzenia gospodarcze dostarczają czytelnikom cennych informacji i perspektyw na temat zmian rynkowych. Z bogatym doświadczeniem zawodowym w sektorze finansowym, Daniel dzieli się praktycznymi poradami oraz świeżymi spostrzeżeniami, dostarczając czytelnikom wartościowych wskazówek dotyczących inwestycji, strategii biznesowych i ogólnych trendów gospodarczych