Biznes

Dodatek na dziecko w Holandii, czyli kindgebonden budget

Młodzi rodzice w pierwszych dniach życia swojego szkraba, nie mają prostego życia. Muszą mierzyć się z ogromną ilością obowiązków i ich życie prywatne oraz służbowe schodzi na drugi lub nawet trzeci. W tym momencie szkrab jest najważniejszy, gdyż potrzebuje on stałej opieki. Na szczęście nie tylko w Polsce rodzice mogą liczyć na wsparcie finansowe, które bez wątpienia przyda się na każdym etapie życia pociechy. Ile zatem wynosi dodatek na dziecko w Holandii i jak go uzyskać? Odpowiadamy na większość pytań, które nurtują naszych odbiorców. Zapraszamy serdecznie do lektury.

Co to jest kindgebonden budget?

Jest to dodatek na dziecko, który przysługuje rodzicom dziecka lub dzieci do lat 18, którzy ze względu na niskie zarobki, korzystają z pomocy socjalnej. Kto może dostać taką formę wsparcia finansowego? Osoby, które mają holenderskie obywatelstwo lub pracujące legalnie na terenie Holandii. Oczywiście chociaż jeden z rodziców musi spełniać ww. warunki, by otrzymać pozytywną odpowiedź na dodatek na dziecko w Holandii. Oznacza to, że Polak bez obywatelstwa holenderskiego również może otrzymać świadczenie.

Ile można dostać dodatku?

Wysokość świadczeń to zawsze kontrowersyjny temat. W tym wypadku jednak wszystko zależy w dużej mierze od zarobków rodziców i ich statusu majątkowego. Zazwyczaj jest to jednak kwota w granicy około 85 EUR na dziecko i 135 EUR przy trójce pociech. Czy takich dodatek na dziecko w Holandii jest zadowalający? Należy pamiętać, że panują tam nieco inne warunki socjalne i kwoty zarabiane przez osoby z legalnym zatrudnieniem są często zupełnie inne niż te, które spotykamy w Polskich realiach. Jest to zatem naprawdę duże wsparcie dla rodziny, dzięki czemu młodzi rodzice mogą nieco odetchnąć finansowo.

Kiedy wypłacane jest pierwsze świadczenie?

Od pierwszego dnia kolejnego miesiąca po narodzinach dziecka. Dodatek na dziecko w Holandii przyznawany jest w ten sposób, że jeśli szkrab urodził się 10 listopada, to pierwsza wypłata dodatku wypłacana jest 1 grudnia. Należy zatem zainteresować się tym tematem jeszcze przed narodzinami, by załatwić wszystko w sposób sprawny i bezproblemowy.

Masz pytania? Pamiętaj, że nawet jeśli nie mieszkasz w Polsce i w najbliższym czasie nie zamierzasz odwiedzać swojego rodzinnego kraju, możesz otrzymać merytoryczne wsparcie. Dzięki dostępowi do sieci jesteś w stanie skontaktować się w trybie błyskawicznym ze specjalistami, którzy podpowiedzą, jak działa i co należy zrobić, by przejść przez cały proces w sposób szybki i zadowalający.

Redakcja zset.pl

Daniel, autor publikujący posty na ZSET.pl na temat finansów, biznesu i gospodarki, jest doświadczonym ekspertem w dziedzinie finansów korporacyjnych. Jego wnikliwe analizy i przenikliwe spojrzenie na aktualne wydarzenia gospodarcze dostarczają czytelnikom cennych informacji i perspektyw na temat zmian rynkowych. Z bogatym doświadczeniem zawodowym w sektorze finansowym, Daniel dzieli się praktycznymi poradami oraz świeżymi spostrzeżeniami, dostarczając czytelnikom wartościowych wskazówek dotyczących inwestycji, strategii biznesowych i ogólnych trendów gospodarczych