Strona główna
Gospodarka
Tutaj jesteś

Jaki kierunek studiów wybrać?

17 grudnia 2020 studia

Wybór kierunku studiów to trudne zadanie ze względu na wiele możliwości i brak jednoznacznej odpowiedzi czy obrana droga jest opłacalna.

Jaki kierunek studiów wybrać?

Trudno jest odpowiedzieć na pytanie, czy absolwent studiów technicznych lepiej odnajdzie się na rynku pracy niż osoba z dyplomem kierunku humanistycznego. Wnioski płynące z obserwacji rynku pracy wskazują na potrzebę zatrudnienia ludzi z umiejętnościami. Umiejętności z kolei powinny zostać nabyte na studiach, ale teoria często nie przekłada się na jej praktyczne odzwierciedlenie. W związku z tym często bardzo dobrze opłacanymi pracownikami zostają ludzie z wykształceniem innym niż przynależne do danego zawodu. Nie jest to jednak regułą.

Równowaga

Przy wyborze kierunku studiów należy zachować równowagę, biorąc pod uwagę własne predyspozycje i perspektywę zatrudnienia jako absolwent danego kierunku. Zdarza się, że młodzi ludzie zmieniają kierunek studiów, gdyż w trakcie nauki okazuje się, że mieli zupełnie inne wyobrażenie zarówno dotyczące zawodu, jak i samej nauki. Aby podjęta decyzja okazała się trafna, warto zapoznać się z opiniami dostępnymi w internecie lub przyjść na dni otwarte uczelni.

bookslandia.net.pl

Redakcja zset.pl

Daniel, autor publikujący posty na ZSET.pl na temat finansów, biznesu i gospodarki, jest doświadczonym ekspertem w dziedzinie finansów korporacyjnych. Jego wnikliwe analizy i przenikliwe spojrzenie na aktualne wydarzenia gospodarcze dostarczają czytelnikom cennych informacji i perspektyw na temat zmian rynkowych. Z bogatym doświadczeniem zawodowym w sektorze finansowym, Daniel dzieli się praktycznymi poradami oraz świeżymi spostrzeżeniami, dostarczając czytelnikom wartościowych wskazówek dotyczących inwestycji, strategii biznesowych i ogólnych trendów gospodarczych

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kuroniówka CO TO
gospodarka europy
gospodarka japonii

Jesteś zainteresowany reklamą?