Sklep internetowy. Czy to nadal dobry sposób na biznes?

0
266

Sektor handlu internetowego, czyli e-commerce intensywnie się rozwija. W branży działa wiele firm. Zatem, czy to nadal dobry pomysł na własny biznes?

Znalezienie pomysłu na własną firmę zawsze powinno uwzględniać szereg czynników. To nie tylko aktualne zapotrzebowanie rynku oraz analiza konkurencji, lecz również własne zainteresowania oraz pasje, które można rozwijać także w obszarze biznesowym. Dobrym pomysłem na połączenie tych stref są sklepy internetowe, które obecnie nadal uznawane są za przyszłościowy pomysł na zyski.

Co najczęściej kupowane jest w sieci? Jakie są główne zalety otwarcia swojego sklepu online? Jak zakłada się sklepy internetowe, które mają przynieść sukces? Sprawdź teraz, gdy także zastanawiasz się nad otwarciem własnej działalności handlowej online!

Handel internetowy nadal silny

Chociaż ze sklepów internetowych możemy korzystać już od wielu lat, to jednak sektor ten ciągle się rozwija. Pierwsze sklepy internetowe zaczęły być zakładane jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Teraz ciągle dołączają do nich nowe.

E-commerce, czyli handel internetowy nadal polega na tym samym, czyli na składaniu zamówień na odległość, za pośrednictwem internetu. Zmienił jednak swoje oblicze. Teraz korzystanie ze sklepów online jest znacznie prostsze i możliwe nie tylko na komputerach, ale również na urządzeniach mobilnych – smartfonach, tabletach.

Ponadto, w internecie można kupować dzisiaj niemalże wszystko i to także na całym świecie. Wraz z intensywnym rozwojem branży handlu online rośnie również gałąź spedycji i transportu, a także nowoczesnych płatności online, które dzisiaj można wykonywać jednym kliknięciem.

Co Polacy kupują w sklepach internetowych?

Sklepy internetowe oferują szeroką gamę produktów do wyboru. Nie ruszając się z domu, możemy zakupić niemalże wszystko, czego potrzebujemy. Bezpiecznie opakowaną paczkę można odebrać w paczkomacie lub też może być ona dostarczona przez pocztę albo kuriera.

Najczęściej w internecie zamawiamy:

 • odzież i obuwie
 • biżuterię
 • kosmetyki i perfumy
 • sprzęt komputerowy
 • smartfony i akcesoria GSM
 • części samochodowe
 • sprzęt sportowy

Oczywiście, sklepy internetowe oferują także znacznie szerszy asortyment. Nie ma problemów z zakupem mebli, materiałów budowlanych i wykończeniowych, biletów, wycieczek czy żywności.

Kluczem do sukcesu sklepu internetowego jest wybór branży, która będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Nie oznacza to jednak, że musi być to jedna z wymienionych powyżej. Dobrym pomysłem na biznes może być także nisza, która dotychczas nie została zagospodarowana. Wobec tego jest to szansa na skupienie się na realizacji swoich pasji, a także na czerpaniu z niej zysków!

Własny sklep internetowy – dlaczego warto?

Posiadanie własnego sklepu internetowego to wiele korzyści, które przewyższają taką formę działalności w porównaniu do zwykłej pracy. Dlaczego warto zdecydować się na prowadzenie biznesu w e-commerce?

Zalety posiadania sklepu online:

 • prostsze prowadzenie biznesu
 • mniejsze koszty stałe
 • łatwy dostęp do szerokiej gamy odbiorców
 • możliwość prowadzenia działalności w domu
 • gotowe sklepy internetowe i inne rozwiązania informatyczne do dyspozycji

Warto tutaj skupić się na ostatnim z zaprezentowanych walorów, czyli na gotowym oprogramowaniu do obsługi sklepów online. Dzisiaj dostęp do łatwych w obsłudze rozwiązań IT jest znacznie prostszy niż kiedyś, co także ułatwia rozpoczęcie prowadzenia biznesu w e-commerce.

Jednym z przykładów jest sklep internetowy OmniCommerce, który dostarczany jest przez firmę IT Center Warszawa. 

Podsumowując, własny sklepy online jest nadal bardzo dobrym pomysłem na biznes, który może przynieść atrakcyjne zyski, a przy tym stanowić sposób na realizację swoich pasji. Dzisiaj, gdy otwarcie własnego sklepu internetowego jest tak proste, może zrobić to każdy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here