Biznes

Transport kolejowy z Chin – wszystko o czym trzeba wiedzieć

Transport kolejowy rozwija się w dynamicznym tempie. To jedna z najważniejszych gałęzi we współczesnej logistyce. Z pomocą kolei transportuje się rozmaite towary z Chin, dzięki czemu osoby przebywające na co dzień w Polsce są w stanie zatroszczyć się o własny biznes. Na samym początku warto jednak przeanalizować wszystkie informacje na temat transportu kolejowego z Chin, tak aby udanie się do niego przygotować.

Towarowy transport kolejowy

Decydując się na import z Chin warto mieć pełną świadomość tego, że kolej z Chin do Polski okaże się jednym z najciekawszych pomysłów. W dowolnym momencie można sobie przeanalizować trasę pociągu z Chin do Polski, aby podjąć w tym zakresie racjonalną decyzję. Transport na Kolejowym Jedwabnym Szlaku odbywa się na dwóch trasach: z Chin do Europy oraz z Europy do Chin. W ten sposób towary są dostarczane nie tylko do Polski, ale też do Austrii, Węgier, Słowacji, Belgii, Czech, Francji, Szwecji, Holandii czy też Łotwy.

Zalety transportu kolejowego

Każdy przedsiębiorca, który chce się zdecydować na kolej Chiny Polska powinien dokładnie zbadać wady i zalety transportu kolejowego. Co ważniejsze pociąg Chiny Polska oferuje współczesnym inwestorom zdecydowanie więcej korzyści. Transport kolejowy z Chin do Polski można podzielić na wersję:

  • drobnicową,
  • pełnokontenerową.

Do największych zalet omawianego transportu kolejowego z Chin można zaliczyć m.in.: dużą ładowność pociągów, przewożenie rozmaitych towarów, szybkość realizowanego transportu (zwykle od 7 do 14 dni), bezpieczeństwo, niską awaryjność i niższą emisję spalin niż w przypadku transportu lotniczego.

Przewóz kolejowy z Chin

Szlak kolejowy Chiny Polska ma obecnie coraz większe grono zwolenników. Dzieje się tak na skutek tego, iż w ten sposób inwestorzy gwarantują sobie większy komfort psychiczny, a jednocześnie mogą przewozić towary niebezpieczne (zgodnie z RID). To dużo korzystniejsze rozwiązanie niż w przypadku samolotu, gdzie można napotkać różnorodne ograniczenia.

Jakie są połączenia Chiny-Polska?

Trasa kolejowa z Chin do Polski jest niezwykle przystępna, a przedsiębiorcy mogą skorzystać z wielu możliwości. Chodzi m.in. o trasę na linii Chengdu-Łódź czy też Suzhou-Warszawa. Dużą popularnością cieszy się też transport kolejowy Chiny na trasie Zhengzhou-Pruszków. Wiele pociągów dociera również do Poznania czy też stacji zlokalizowanej w Małaszewicach. Wszystko można sobie dokładnie sprawdzić na internetowych rozpiskach lub też skontaktować się z operatorami wskazanych wyżej połączeń. Jak widać kolej Chiny niesie za sobą ogrom zalet. Załadunek może się odbywać m.in. w Tianjin, Guangzhou, Qingdao, Szanghaju czy też w Nantong.

Czas przewozu koleją z Chin

Pociąg Polska Chiny jedzie zwykle od 7 do 14 dni (czasami wydłuża się to do 17 dni). Wszystko zależy m.in. od terminalu początkowego od docelowego, więc należy to sobie sprawdzić. Z kolei koszt transportu kolejowego z Chin waha się od 4 do 8 tysięcy dolarów (za jeden kontener, w zależności od przewożonego towaru). To prawie o trzy razy niższa kwota niż w przypadku popularnego i dobrze znanego transportu lotniczego. Jak widać cena transportu kolejowego z Chin nie powinna nikogo odstraszyć. Spedycja kolejowa z Chin cały czas się rozwija i raczej trudno spodziewać się, że w najbliższym czasie ulegnie to jakimkolwiek zmianom. Wystarczy przewertować terminale kolejowe w Chinach i wybrać dla siebie najdogodniejsze rozwiązanie. Zawsze można to zrobić w obecności bardziej doświadczonej osoby lub pośrednika, tak aby ustrzec się błędów.

Redakcja zset.pl

Daniel, autor publikujący posty na ZSET.pl na temat finansów, biznesu i gospodarki, jest doświadczonym ekspertem w dziedzinie finansów korporacyjnych. Jego wnikliwe analizy i przenikliwe spojrzenie na aktualne wydarzenia gospodarcze dostarczają czytelnikom cennych informacji i perspektyw na temat zmian rynkowych. Z bogatym doświadczeniem zawodowym w sektorze finansowym, Daniel dzieli się praktycznymi poradami oraz świeżymi spostrzeżeniami, dostarczając czytelnikom wartościowych wskazówek dotyczących inwestycji, strategii biznesowych i ogólnych trendów gospodarczych