Skąd wziąć dostawców do sklepu internetowego?

Należy mieć świadomość, że prowadzenie własnego sklepu internetowego wiąże się z koniecznością znalezienia odpowiednich dostawców, których zadaniem byłoby zaopatrywanie sklepu we właściwe towary. Osoba planująca otworzenie sklepu internetowego musi przede wszystkim wiedzieć jakie produkty będzie sprzedawać, by możliwe było określenie dostawców. Skąd wziąć dostawców do sklepu internetowego?

Dlaczego dostawcy mają tak istotne znaczenie?

Warto wiedzieć, że dostawcy zaliczani są do najbardziej istotnych czynników wpływających na ewentualny sukces danego sklepu internetowego na rynku. Koniecznie należy wziąć pod uwagę fakt, że w przypadku, gdy nie będą gwarantowali taniej dostawy w atrakcyjnych warunkach, sklep nie będzie miał szans na przetrwanie na trudnym i wymagającym rynku.

Należy również zaznaczyć, że istotne znaczenie ma szybkość dostawy, sklepy internetowe nie posiadają własnych, większych magazynów. Warto mieć świadomość, że w zdecydowanej większości przypadków sklepy internetowe nie magazynują sprzedawanych przez siebie produktów.

Nawiązanie kontaktu z dostawcami

Warto mieć świadomość, że ofertę potencjalnych dostawców można zdobyć przeglądając różnego rodzaju grupy dyskusyjne, serwisy internetowe czy fora. Rekomendowane jest również przeglądanie ofert z serwisów branżowych.

Należy zdawać sobie sprawę, że w znacznej większości przypadków dostawcami sklepów internetowych będą rodzime hurtownie czy dystrybutorzy większych marek. Obecnie nie ma również żadnego problemu w nawiązaniu współpracy z zagranicznymi dostawcami.

Dropshipping

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że dla początkujących sklepów internetowych zdecydowanie najbardziej korzystnym rozwiązaniem będzie dropshipping. Polega on bowiem na tym, że dany sklep internetowy ma możliwość korzystania z usług hurtowni, której zadaniem będzie wysyłanie zamówionych produktów bezpośrednio do klienta. Pozwala to na zdecydowanie mniejsze koszty logistyczne.

Jak negocjować z dostawcami?

Warto wiedzieć, że już przy nawiązywaniu kontaktu z danym dostawcą rekomendowane jest przygotowanie się na przeprowadzenie z nim negocjacji. Nie jest oczywiście zalecane zgodzenie się już na pierwszą podaną cenę zaproponowaną przez hurtownika. W zdecydowanej większości przypadków przy większych zamówieniach albo nawiązywaniu trwałej współpracy właściciel sklepu internetowego może liczyć na różnego rodzaju rabaty. W ten prosty sposób zmniejszy się jednostkowa cena poszczególnych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.