Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu - ZSE Toruń - News

Sekretariat szkolny czynny w sobotę dla gimnazjalistów

Dodane przez: Model dnia: 19.06.2018 godz.: 20:18
Newsy

Uwaga !!!

W dniu 23.06.2018r. (sobota) w godz. 09:00 - 13:00 specjalnie dla gimnazjalistów będzie otwarty sekretariat szkolny. Serdecznie zapraszamy.Laughing

Więcej

Trwa nabór do udziału w projekcie UE: "Nauka -to takie proste"

Dodane przez: Model dnia: 15.06.2018 godz.: 18:24
Newsy

UWAGA!!!

TRWA NABÓR DO UDZIAŁU W PROJEKCIE UE: „NAUKA - TO TAKIE PROSTE!”

Projekt „Nauka -to takie proste!” jest skierowany do uczniów i nauczycieli z 24 toruńskich szkół, w tym Technikum nr 1 w ZSE. Celem projektu jest rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów, zwłaszcza matematyczno-przyrodniczych oraz kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej, poprzez stworzenie w szkołach warunków do nauki opartej na eksperymencie.
W ramach tego projektu nasza szkoła otrzyma odpowiednie wyposażenie pracowni matematycznej, geograficznej, biologicznej, fizycznej i chemicznej, przystosowanych do nauczania metodą eksperymentu.
Dla uczniów uczestniczących w projekcie będą zorganizowane dodatkowe zajęcia zarówno w naszej szkole, jak i w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Przeszkoleni nauczyciele ZSE i specjaliści z CNMW będą prowadzić dodatkowe zajęcia z uczniami w małych grupach, nowatorskimi metodami, które będą się odbywać od połowy września 2018 r. do 15 czerwca 2019r. Uczestnicy projektu wezmą udział w kilku konkursach indywidualnie i zespołowo, w tym na najciekawszy eksperyment, którego rozstrzygnięcie nastąpi w czerwcu 2019 r. w CN Młyn Wiedzy, gdzie zostaną wręczone uczniom i ich opiekunom atrakcyjne nagrody.
Wszyscy uczestnicy tego projektu otrzymają certyfikat potwierdzający podwyższenie kompetencji matematyczno-przyrodniczych.
Przypominam, że młodzież chętna do udziału w projekcie „Nauka -to takie proste!” proszona jest o zgłoszenie się do kierownika do spraw szkoleń w ZSE Pani Anny Grala w celu uzyskania szczegółowych informacji oraz wypełnienia i złożenia deklaracji uczestnictwa.
Termin zgłoszeń do udziału w projekcie upływa z dniem 22 czerwca 2018!!! Natomiast w pierwszej połowie września 2018 odbędzie się rekrutacja uzupełniająca dla uczniów klas pierwszych technikum.

Nie zwlekaj, weź udział w ciekawych pokazach, eksperymentuj i zdobądź nagrody!!!

Anna Grala

 

Więcej

Zwrot książek

Dodane przez: Model dnia: 14.06.2018 godz.: 21:53
Newsy

Ze względu na kończący się rok szkolny 2017/2018 proszę o zwrot książek do biblioteki szkolnej do 19.06.2018r.

Beata Kołybska

Więcej

I edycja międzyszkolnego konkursu „Angielski w biznesie”

Dodane przez: Model dnia: 10.06.2018 godz.: 20:20
Newsy

W  07.06.2018r. w naszej szkole odbyła sie I edycja międzyszkolnego konkursu „Angielski w biznesie, do którego  została zaproszona młodzież ze szkół gimnazjalnych w Toruniu. W konkursie, także  uczestniczyła klasa 1a, która wspomagała  gimnazjalistów. Gimnazjaliści ze szkoły numer 28 okazali sie bardzo silną drużyną. Natomiast klasa 1a pięknie pełniła rolę gospodarza szkoły uczestnicząc w konkursie i oprowadzając gości po szkole. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i prezenty ufundowane przez Wydawnictwo Oxford University Press.

Organizatorzy: M. Neckowicz, A. Kulik-Górzyńska

Więcej

Spotkanie z pracownikami Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy

Dodane przez: Model dnia: 08.06.2018 godz.: 22:09
Newsy

Dnia 05.06.2018 r. w naszej szkole gościli pracownicy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy: Pani Anna Małłek, Pani Magdalena Zubernik, Pani Katarzyna Cichoracka, Pan Stanisław Lipka i funkcjonariusze celni. Spotkanie poświęcone było legalizacji działalności gospodarczej, roli i zadań psa w Służbie Celno-Skarbowej wraz z pokazem funkcjonariuszy celnych z udziałem psa w odszukiwaniu papierosów oraz obrotowi wyrobów akcyzowych (wyrobów tytoniowych, alkoholu i samochodów). Spotkanie było bardzo interesujące, uczniowie oprócz atrakcji z pieskiem mogli pogłębić swoją wiedzę niezbędną w kwalifikacji A 35. Spotkanie zorganizowała Elżbieta Kaczyńska

Więcej

Copyright © 1920-2016 Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu, ul. Grunwaldzka 39, 87-100 Toruń, tel. +48 566544613 | All rights reserved
Technikum Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
Wojciech J.