Finanse

Kredyt konsolidacyjny pozabankowy – to możliwe?

Konsolidacja to proces, który pozwala połączyć wszystkie dotychczasowe zobowiązania w jedno, charakteryzujące się jedną, niższą ratą. Dzięki temu można zmniejszyć swoje miesięczne zobowiązania i odciążyć budżet domowy.

Dla osób, które często spóźniają się z płatnościami za ratę kredytu lub nie są w stanie uregulować wszystkich w jednym czasie, konsolidacja jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Decydując się jednak na taki krok, warto rozważyć wszystkie za i przeciw temu rozwiązaniu. Warto także pamiętać, że w celu uzyskania konsolidacji na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny potrzebna będzie stosunkowo duża zdolność kredytowa, która pozwoli na zaciągnięcie odpowiednio wysokiego kredytu.

Konsolidacja kredytów w instytucji pozabankowej – jak to działa?

Osoby, które nie posiadają dobrej historii kredytowej lub ich zdolność jest na zbyt niskim poziomie, nie mają możliwości zaciągnięcia zobowiązania w publicznych placówkach bankowych. Z pomocą przychodzą im jednak firmy pozabankowe, udzielające pożyczek osobom nawet ze złą historią kredytową. Firmy pożyczkowe nie przywiązują zbyt dużej wagi do historii kredytowej lub zdolności tak jak zwykłe banki. Zazwyczaj biorą pod uwagę wyłącznie zarobki wnioskodawcy, sprawdzając, czy są one na odpowiednim poziomie, który umożliwi dogodną spłatę zobowiązania.

Warto wiedzieć, że firmy pożyczkowe dają możliwość uzyskania gotówki potrzebnej do konsolidacji zobowiązań nawet w ciągu jednego dnia. Są to jednak o wiele droższe oferty niż te, które proponowane są w bankach. Wynika to ze względu na większe ryzyko zaciągnięcia pożyczki oraz ewentualne wystąpienie późniejszych problemów z jej spłatą. Firmy tego typu nie posiadają skomplikowanego procesu przetwarzania wniosku o konsolidację. Wystarczy jedynie przedstawić dokumenty, które potwierdzają wysokość i sposób pozyskiwania dochodu. Przedsiębiorstwa poza bankowe uwzględniają również alimenty, pieniądze z najmu nieruchomości, a także dodatki socjalne. Dzięki temu zdolność kredytowa wnioskodawców jest o wiele większa niż początkowo wyliczana przez banki. Ciekawostką jest fakt, że tego typu firmy często nie sprawdzają historii kredytowej w BIK, przez co decyzja o przyznaniu kredytu konsolidacyjnego pojawia się znacznie szybciej.

Jakie dokumenty wymagane są podczas konsolidacji kredytów?

W celu dokonania konsolidacji kredytów wymagany jest komplet takich dokumentów, jak: dowód tożsamości, oświadczenie i zaświadczenie o dochodach, a także pisemna deklaracja o wysokości miesięcznych zarobków. Do placówki udzielającej konsolidacji kredytu należy także dostarczyć umowy i inne dokumenty, które są związane z obecnymi zadłużeniami.

Kiedy warto skorzystać z konsolidacji pozabankowej?

Z tego typu rozwiązania warto skorzystać, jeżeli dłużnik znalazł się w chwilowo gorszej sytuacji finansowej i nie jest w stanie regularnie spłacać swoich obecnych rat kredytowych. Jeżeli zdolność kredytowa jest na zbyt niskim poziomie dla placówek bankowych, to można skorzystać z rozbudowanej oferty firm pozabankowych, które zajmują się udzielaniem szybkich kredytów konsolidacyjnych bez sprawdzania BIK i KRD. Warto też wiedzieć, że w przypadku pożyczek w przedsiębiorstwach pożyczkowych, mogą korzystać z nich duże i małe firmy.

Konsolidację w firmie pozabankowej warto wziąć jednak pod uwagę jako ostateczność w sytuacji podbramkowej. Wiąże się to bowiem ze znacznie większymi kosztami kredytowania poprzez wydłużenie całkowitego okresu spłaty, a także większe ryzyko udzielenia pożyczki. Cała procedura wnioskowania jest jednak bardzo prosta i pozwala na otrzymanie dodatkowej gotówki nawet w ten sam dzień, w którym złożyło się formularz.

Wady i zalety konsolidacji pozabankowej

Zaletą konsolidacji w placówkach pozabankowych jest na pewno szybsze tempo realizacji umowy kredytowej, a także mniejsza kontrola ze strony udzielającego pożyczki. To dobre rozwiązanie, które jest ratunkiem dla osób zadłużonych, posiadających negatywną historię kredytową oraz niską zdolność uniemożliwiającą konsolidację w polskim banku.

Wadą z pewnością jest wyższe RRSO i stopa oprocentowania, które wpływają na większe koszty całkowite. To główny aspekt, który powoduje, że wiele osób zastanawia się nad skorzystaniem z tego rozwiązania. Decydując się jednak na konsolidację kredytów w firmie pozabankowej warto odpowiednio wcześnie przeanalizować wszystkie za i przeciw temu rozwiązaniu, a także sprawdzić wiarygodność przedsiębiorstwa udzielającego kredytu. Na rynku działa wiele firm, które posiadają niekorzystne dla klientów zapisy umowne, powodujące późniejsze problemy ze spłatą zadłużenia lub nakłaniające wnioskodawców do podpisywania dodatkowych umów o ubezpieczenia kredytu. Poleca się więc korzystanie z ofert wiarygodnych parabanków, które znajdziemy w internetowych rankingach ( sprawdź Totalmoney.pl ) układanych przez specjalistów finansowych. Warto wziąć pod uwagę tę formę finansowania, ponieważ znacznie może przyczynić się do poprawienia sytuacji finansowej gospodarstwa domowego lub firmy.

Redakcja zset.pl

Daniel, autor publikujący posty na ZSET.pl na temat finansów, biznesu i gospodarki, jest doświadczonym ekspertem w dziedzinie finansów korporacyjnych. Jego wnikliwe analizy i przenikliwe spojrzenie na aktualne wydarzenia gospodarcze dostarczają czytelnikom cennych informacji i perspektyw na temat zmian rynkowych. Z bogatym doświadczeniem zawodowym w sektorze finansowym, Daniel dzieli się praktycznymi poradami oraz świeżymi spostrzeżeniami, dostarczając czytelnikom wartościowych wskazówek dotyczących inwestycji, strategii biznesowych i ogólnych trendów gospodarczych